Напрями роботи
Допомога дітям та батькам
Реагуємо на розмаїті потреби дітей, чуємо їх і надаємо допомогу вчасно, професійно й відповідно до їхніх запитів.
Детальніше
Посилення громад і дитячих закладів
Разом із громадами та місцевим бізнесом створюємо інклюзивні простори, майданчики, сенсорні кімнати, хаби для дітей і підлітків.
Детальніше
Професійна підтримка фахівців та експертиза в травмі війни
Формуємо спроможність фахівців широкого профілю по роботі з дітьми.
Детальніше
Адвокація голосу дитини
Посилюємо голос дитини через соціальні кампанії, дослідження та аналітику.
Детальніше
Центр Дитинства
Фонд будує масштабний центр підтримки для дітей і батьків, які постраждали від війни.
Детальніше
Кемпи
Наші кемпи — це передусім психосоціальна підтримка дітей у форматі виїзної програми.
Детальніше
Укр
Eng
До всіх новин
01.06.2023
Новини фонду

Більше 600 дітей звертаються щомісяця по психологічну допомогу

Благодійний фонд “Голоси дітей”, Укрзалізниця та офіс Омбудсмена
провели прес-брифінг до Міжнародного дня захисту дітей.
Близько 600 звернень по психологічну допомогу надходить щомісяця від дітей та батьків до фонду “Голоси дітей”. Більше тисячі людей отримують психологічну підтримку кожного місяця. Такі дані озвучив співзасновник фонду Азад Сафаров на прес-брифінгу, присвяченому Міжнародному дню захисту дітей. Спільно з Укрзалізницею та офісом Омбудсмена вони розповіли про те, як захистити українських дітей в умовах війни.
Більше 600 дітей звертаються щомісяця по психологічну допомогу — Фото  1
Більше 600 дітей звертаються щомісяця по психологічну допомогу — Фото  2
Більше 600 дітей звертаються щомісяця по психологічну допомогу — Фото  3
“Від початку повномасштабного вторгнення всі залізничники активно допомагають у порятунку дітей. Укрзалізниця евакуювала вже більше мільйона маленьких пасажирів. Але якою би налагодженою не було логістика сьогодні, це не може повернути дітей до їхнього звичного життя”, — зазначив Сергій Олійник, заступник директора філії Вокзальна компанія АТ “Укрзалізниця”.
За останній рік повномасштабної війни фонд “Голоси дітей” надав психологічну допомогу більше 7 тисячам дітей.
“Після того як Укрзалізниця вивозить дітей із небезпечних зон, ми у фонді надаємо їм психологічну допомогу. Але крім психологів можуть допомагати також батьки. Батькам важливо не боятися говорити з дітьми про війну, адже коли дитина виговориться — їй стає легше переживати ці складні часи. Слухайте та чуйте своїх дітей”, — наголосив Азад Сафаров, співзасновник фонду “Голоси дітей”.
Через російську війну сотні тисяч українських дітей змушені були виїхати за кордон, або переїхати в межах країни. За офіційними даними майже 20 тисяч дітей були викрадені та депортовані на територію рф. Сотні тисяч — зараз живуть в окупації.
“Офіс Омбудсмена та інші державні інституції моніторять всі злочини, які російські військові та громадяни вчиняють проти українських дітей. Ми відслідковуємо забезпечення прав дітей на освіту, медичну допомогу та інші базові потреби. Намагаємося розширити роботу нашої мережі та створювати інституційні центри, в яких батьки та діти можуть отримати допомогу”, — наголосила Алла Тарасюк, заступниця директора Департаменту моніторингу додержання прав дитини та сім'ї, молоді та спорту Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Фонд “Голоси дітей” спільно з Укрзалізницею відкрили у приміщенні Південного вокзалу виставку “Війна голосами дітей”. Вона складається з ілюстрацій відомих митців, які візуалізували цитати дітей про життя у війні. За QR-кодами можна почути історії дітей.
Виставка працюватиме до кінця червня. Вона проходить в межах кампанії «Чуєш?», яка закликає слухати дітей, коли вони говорять про війну, надавати їм простір для висловлення. Адже так дітям набагато легше переживати складний досвід війни.
Благодійний фонд «Голоси дітей» надає психологічну та психосоціальну підтримку дітям, які постраждали внаслідок війни. Контакт для медіа: Одарка Козак, медіаменеджерка БФ «Голоси дітей», [email protected]
Поділитись:
Facebook LinkedIn Twitter (X) Скопіювати
Останні новини
Партнерство на рейках: плакати «Голосів дітей» уперше в потягах «Укрзалізниці»

З червня й до кінця липня пасажири поїздів далекого сполучення бачитимуть у вагонах 400 нових плакатів від «Голосів дітей». На них психологині фонду Анна та Яна разом зі своїми синами пропонують зробити прості вправи, які допоможуть віднайти спокій. Так навички емоційного регулювання й турботи про себе можуть стати природною частиною повсякденного життя родин. Наша мета — щоб їх опанувало якомога більше людей. 

«Сонце сходить»: соціальна кампанія Lush, що допомагає дітям

Наші друзі з Lush Cosmetics, міжнародного бренду крафтової косметики, запустили кампанію Soap for Hope. Вони створили особливе мило «Сонце сходить» (There Will Be Sun), яке з весни 2026 року допомагає українським дітям упоратися з наслідками війни —  тривожністю, ПТСР та емоційним виснаженням. 75% вартості виробу Lush передає організаціям, які надають психологічну допомогу дітям в Україні. Серед них — і «Голоси дітей». 

Приготувати вечерю без світла: як ми допомогли родинам, що залишаються в прифронтовому Херсоні
У Херсоні день нерідко починається із запитання: чи буде сьогодні світло. Від відповіді залежить, чи встигне дитина дописати уроки, чи зможуть батьки розігріти вечерю, чи вистачить заряду телефону, щоб подзвонити рідним. Місто потерпає від щоденних обстрілів, які, на жаль, увійшли до буденного ритму життя. Щоб полегшити щоденні труднощі мешканців прифронтової Херсонщини, за підтримки фонду «Голоси дітей» та за фінансування організації ERIKS команда херсонської ГО «Спілка журналістів “Альтернатива”» реалізувала проєкт «Швидке реагування на потреби зимівлі для українських дітей та сімей».
Безоплатна психологічна допомога: 0 800 210 106