Ключові проблеми й потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, майже рік війни

Майже рік ми фіксуємо воєнні злочини російської армії в Україні. Більшість з них направлені проти цивільного населення. Окупанти обстрілюють житлові квартали, торговельні центри, місця роздачі гуманітарної допомоги, лікарні, школи та дитячі майданчики. Вбивають і тероризують мешканців тимчасово окупованих територій, створюють гуманітарну кризу та перешкоджають евакуації людей. Викрадають, депортують та мілітаризують дітей, залучають їх до збору розвідданих і поширення пропаганди.

З початку повномасштабного вторгнення органи прокуратури здійснюють досудове розслідування у 2607 кримінальних провадженнях про злочини, пов’язані зі збройною агресією рф проти України, вчинені стосовно дітей та у сфері охорони дитинства. Станом на 10 лютого вже загинула 461 дитина, 922 дитини дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Але наслідки війни набагато більші. Діти стають сиротами, втрачають свій дім та рідне оточення, мають проблеми зі здоров’ям, вимушені жити з каліцтвами і долати психічні травми війни й стрес. Кожен місяць ми видаємо ситуативні звіти, де описуємо становище, проблеми й потреби українських дітей в країні та за кордоном. Ознайомитися з місячними звітами можна за посиланням.

У цьому звіті ми пропонуємо до вашої уваги короткий огляд воєнних злочинів російської
армії проти дітей в Україні за весь час повномасштабної війни. Доповідь підготував БФ
«Голоси дітей» у співавторстві з ГО «Харківський інститут соціальних досліджень».

Рекомендуємо також

Статті в ЗМІ
Інтернати мають зникнути, наш фільм цьому допоможе: Азад Сафаров про фільм «Будинок зі скалок»

Інтернати мають зникнути, наш фільм цьому допоможе: Азад Сафаров про фільм «Будинок зі скалок»

В інтерв’ю для «Свої» Азад Сафаров розповів, як обирали героїв для фільму і як їм вдалося завоювати довіру дітей

Заява
Фонд виступає за негайне створення процедури евакуації дітей з лінії фронту

Фонд виступає за негайне створення процедури евакуації дітей з лінії фронту

У Бахмуті Донецької області, який перебуває в епіцентрі бойових дій, за окремими оцінками волонтерів, досі залишаються приблизно 200 дітей у сім’ях

Події
Україна побореться за перший «Оскар»

Україна побореться за перший «Оскар»

Єдиний фільм з України «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії став претендентом на премію «Оскар» у номінації Найкращий повнометражний документальний фільм