Наша діяльність
Допомога дітям та батькам
Реагуємо на розмаїті потреби дітей, чуємо їх і надаємо допомогу вчасно, професійно й відповідно до їхніх запитів.
Детальніше
Посилення громад і дитячих закладів
Разом із громадами та місцевим бізнесом створюємо інклюзивні простори, майданчики, сенсорні кімнати, хаби для дітей і підлітків.
Детальніше
Професійна підтримка фахівців та експертиза в травмі війни
Формуємо спроможність фахівців широкого профілю по роботі з дітьми.
Детальніше
Адвокація голосу дитини
Посилюємо голос дитини через соціальні кампанії, дослідження та аналітику.
Детальніше
ЦентЕр Дитинства
Фонд побудує масштабний реабілітаційний центр для дітей і батьків, які постраждали від війни.
Детальніше
Укр
Eng
До всіх новин
25.10.2023
Поради фахівців

Суїцидальні випадки серед підлітків: тривожна тенденція у TikTok

У соціальній мережі шириться тенденція, яка, ймовірно, пов’язана із останніми підлітковими самогубствами. Діти публікують фотографії та відео з багатоповерхівок у ТікТок під пісню російської виконавиці. Дехто ділиться фотографіями тих, хто вже скоїв самогубства цієї осені. Подібні відео набирають сотні тисяч переглядів.

За словами члена правління БФ «Голоси дітей» та правозахисника Андрія Черноусова: «Під час війни та інших соціальних потрясінь, коли послаблюються традиційні соціальні норми, виникає явище, яке називають аномією. Коли це відбувається, то трапляється сплеск самогубств та злочинності. Повернення до унормованості й звичного порядку речей, коли ролі та функції кожного чітко окреслені й виконуються цей сплеск прибирає. Самогубство це реакція на недієві соціальні норми». На думку правозахисника, не варто звинувачувати соцмережі, батьків чи вчителів. Але необхідно діяти превентивно, на випередження. 

Якщо ви помічаєте подібні дописи у вашої дитини поговоріть із нею. Не варто одразу панікувати або звинувачувати дитину, але важливо зрозуміти, чому вона обирає саме такий спосіб привернення уваги. 

Психологи з фонду «Голоси дітей» наголошують: важливо співпрацювати з підлітками, школами та батьками, щоб попередити подібні випадки.

Що робити батькам, які помітили у поведінці дитини «червоні прапорці», розповідає психологиня фонду Антоніна Сорочинська

Перш за все потрібно констатувати факт: «Ми побачили пост на твоїй сторінці, це нас дуже стурбувало, ми переживаємо за твою безпеку. Давай поговоримо про те, що тебе хвилює». Тобто спробувати побудувати діалог — не агресивно, без маніпуляцій, тиску, з любов’ю та підтримкою, щоб дитина була готова поговорити.

Важливо не порушувати кордони підлітка та бути з ним в емоційному контакті. Якщо батьки дізналися про суїцидальні тенденції в дитини, думки, наміри або навіть спроби, то перший крок — спроба поговорити про це з самою дитиною. Якщо ж розмова заходить у глухий кут і такі думки в дитини нікуди не зникають, батькам важливо звернутися за підтримкою до фахівця. Щоб в дитини не виникало відчуття тиску чи примусу, запропонувати: «Я хвилююся за тебе, хочу допомогти». 

Що робити підліткам, якщо з'являються думки про самогубство

1. Поговоріть з кимось, кому довіряєте.

2. Не залишайтесь наодинці та не підхоплюйте загальний тренд. Адже ви  — не тренд, а унікальна особистість.

3. Завжди є вихід. Майбутнє ще не раз вас приємно здивує. Обирайте життя, щоб про це дізнатись.

Якщо ви помітили будь-які з цих ознак — дзвоніть на лінію психологічної допомоги фонду «Голоси дітей», де безкоштовно допомагають дітям та батькам, які переживать досвід війни:  0800210106.

Національна «гаряча» лінія для дітей та молоді: 116111, 0 800 500 225.

Teenergizer надає онлайн-консультації для підлітків у чаті.

Поділитись:
Facebook LinkedIn Twitter (X) Скопіювати посилання
Останні новини
Понад 1500 дітей, батьків та освітян отримали підтримку на Київщині та Буковині: підсумки річного проєкту спільно з «Деревом Життя — Україна»
Майже рік у Київській і Чернівецькій областях тривала активна фаза проєкту «Інтегроване реагування для забезпечення інклюзивної освіти та захисту дітей і найбільш вразливих верств населення, які постраждали від гуманітарної кризи в Україні».
Чим жили наші регіональні центри у квітні: трохи писанок, трохи ткацтва й багато підтримки
Усього в квітні в регіональні центри фонду «Голоси дітей» за допомогою звернулися понад 2200 дітей та дорослих. Наші фахівці провели близько тисячі індивідуальних консультацій, організували 135 психологічних і понад 300 психосоціальних занять.
Психологічна підтримка в цифрах: як «Голоси дітей» допомагають дітям і родинам у час війни
До Всеукраїнського дня психолога наша команда підсумувала результати роботи фонду «Голоси дітей» в цифрах. За кожним показником — довіра, професійність і тисячі розмов із дітьми. І все це стало можливим завдяки підтримці наших партнерів, донорів і всіх небайдужих.
Безоплатна психологічна допомога: 0 800 210 106