Наша діяльність
Допомога дітям та батькам
Реагуємо на розмаїті потреби дітей, чуємо їх і надаємо допомогу вчасно, професійно й відповідно до їхніх запитів.
Детальніше
Посилення громад і дитячих закладів
Разом із громадами та місцевим бізнесом створюємо інклюзивні простори, майданчики, сенсорні кімнати, хаби для дітей і підлітків.
Детальніше
Професійна підтримка фахівців та експертиза в травмі війни
Формуємо спроможність фахівців широкого профілю по роботі з дітьми.
Детальніше
Адвокація голосу дитини
Посилюємо голос дитини через соціальні кампанії, дослідження та аналітику.
Детальніше
ЦентЕр Дитинства
Фонд побудує масштабний реабілітаційний центр для дітей і батьків, які постраждали від війни.
Детальніше
Укр
Eng
До всіх новин
08.04.2025
Новини фонду

Березень у наших регіональних центрах: висаджуємо дерева, малюємо й завжди підтримуємо

Перший місяць весни в регіональних центрах фонду «Голоси дітей» пройшов дуже активно: в усіх відбулися одноденні інтенсиви для дітей із досвідом війни. Юні учасники відвідували психологічні тренінги, творчі заняття, екскурсії, виконували завдання під час захопливих квестів і знаходили нових друзів.

Загалом у березні відбулося 19 інтенсивів, у яких взяли участь понад 300 учасників віком від 9 до 15 років. До регіональних центрів фонду «Голоси дітей» протягом місяця звернулися по допомогу 2335 людей, із них 1840 дітей і 495 дорослих. Наші фахівці провели понад 1000 індивідуальних консультацій, 174 психологічні та 326 психосоціальних груп. 

За нашою улюбленою традицією, ділимося з вами успіхами юних відвідувачів наших регіональних центрів. 
14-річна Вероніка та 11-річна Еліна посадили дерева в Трускавці
Звичайно, не самі, а з друзями: в інтенсиві, під час якого підлітки прикрасили територію біля центру маленькими туями, взяли участь 20 підлітків віком 11–14 років.
Ми навіть не очікували, що цей процес так захопить дітей і викличе в них стільки емоцій. У нас було 12 саджанців і кілька лопат, тому діти поділилися на команди й розподілили між собою завдання, щоб усі взяли участь у процесі,
— розповідає фахівчиня з дозвілля Юлія Журавчак.
Еліна саджала дерево вперше, тому процес захопив її особливо.
Треба було вдягнути рукавиці, викопати ямку, поставити туди дерево, акуратно закопати — дуже цікаво! Я вже після інтенсиву приходила в центр, дивилася, як там наші саджанці. Сподіваюся, їх будуть поливати,
— ділиться Еліна.
А Вероніка, навпаки, почувалася дуже досвідченою і підказувала іншим дітям, як правильно користуватися лопатою.
У бабусі в Херсонській області, звідки ми приїхали, було велике господарство. Я з нею разом садила малину, помідори, навіть пшеницю на корм куркам. Тому знаю, як це робиться. Дехто з дітей не знав, як правильно користуватися лопатою, то я підказала, що треба натискати на неї ногою — так легше копати. Дерева, які ми висаджували, називаються туї. Такі маленькі ялинки, але з м’якими гілочками, зовсім не колються,
— каже Вероніка.
Юлія Журавчак радіє: група дітей виявилася настільки дружною і позитивною!
Вони з ентузіазмом включалися в будь-яку активність, яку ми їм пропонували. Починаючи зі «Снігової лавини» — це така гра-знайомство: перед тим, як назвати своє ім’я, кожен учасник має згадати й повторити імена тих, хто це зробив раніше. Так-от, на моменті, коли вже складно згадати всіх, діти часто кидають цю гру. Але ця група пройшла «Снігову лавину» до кінця. Справжня команда!
— каже Юлія.
Крім інтенсивів, увесь березень у регіональних центрах проходили творчі заняття. Діти ліпили, вирізали, складали, фарбували, і для когось із них це був новий досвід.
8-річна Дарина зі Львова вперше малювала акриловими фарбами
Дівчинка дуже любить творчі заняття. Удома вона займається оригамі — сама дивиться відеоінструкції і потім терпляче складає паперові фігурки. Найбільше часу довелося витратити на котика — цю роботу в техніці papercraft Даринка складала три дні. Тепер котик разом з іншими фігурками «живе» в спеціальній коробці, у якій дівчинка зберігає свої поробки.

Усі творчі роботи, створені у львівському центрі фонду, Даринка обов’язково забирає додому. А ось результат свого нового досвіду — картину, намальовану акриловими фарбами, — довелося на день залишити на зберігання співробітникам: ці фарби довго сохнуть. 

Нова техніка малювання захопила Дарину.
Треба було ставити на аркуші плями, які я хочу. Я потім лопаткою для пластиліну «розтягувала» фарбу,
— згадує дівчинка.
Психологиня центру Анастасія Шинкович пояснює, що така техніка дає дитині широке поле для самовираження.
Це абсолютний експеримент, максимальна творча свобода. Узагалі арттерапія — це дуже ефективний метод психотерапії, який дозволяє дітям відрефлексувати свої емоції. Плюс, якщо ви будете малювати чи ліпити разом, у вас швидше налагодиться контакт. Ну і, звичайно, арт — це зустріч із новим досвідом, що для дітей дуже корисно. Я бачу це на прикладі Дарини. Вона охоче бере участь в експериментах із різними мистецькими матеріалами й усе більше розкривається у своїх роботах,
— розповіла Анастасія.
У березні, як і завжди, психологи регіональних центрів фонду були для дітей підтримкою й опорою.
10-річна Маргаріта з Сум разом зі своїм колективом перемогла в танцювальному конкурсі
Раніше дівчинка професійно займалася акробатикою, але через повномасштабне вторгнення росії тренер виїхав із міста. Маргаріта засмутилася, проте знайшла себе в сучасних танцях. У березні її танцювальний колектив Starlight взяв участь у конкурсі хореографічного мистецтва ART DIALOGUES, що проходив у Тернополі. 

Перед поїздкою дівчинка дуже хвилювалася! Боялася помилитися під час виступу, тривожилася, що підведе команду. Усіма цими думками вона поділилася зі співробітниками мобільної групи нашого фонду, яка працює в Сумах.

Психологиня Софія Стеценко розповідає, що психологи фонду зробили все, що могли, щоб допомогти Маргаріті впоратися з хвилюванням.
Спробували з нею багато різних вправ, зокрема дихальних, завдяки яким можна подолати страх. Влаштували репетицію виступу. А інші діти поділилися, що їм допомагає впоратися з хвилюванням, і побажали Маргаріті вдалого виступу,
— каже психологиня.
Виступ дівчинки та інших учасниць танцювального колективу виявився дуже вдалим: вони посіли перше місце у своїй віковій категорії! Разом зі співробітниками сумської мобільної групи ми радіємо за Маргаріту і бажаємо їй ще багато блискучих виступів. 
А ще в березні діти пробували нові смаки й весело проводили час у розважальному центрі.
6-річний Платон із Києва вчився готувати хачапурі

Щомісяця столичний ресторан «Чачапурі» запрошує дітей, які відвідують наш київський регіональний центр, на сімейні майстер-класи. Цього разу 15 юних «шеф-кухарів» вчилися готувати хачапурі. Під час майстер-класу діти мали змогу ознайомитися з культурою й традиціями грузинської кухні.

Нам, мамам, співробітники ресторану запропонували смачні закуски. Тому поки діти готували, ми могли відпочити й поспілкуватися. Це був приємний і затишний день,
— згадує мама Платона Катерина.

Катя зізнається, що під час майстер-класу підгледіла кілька лайфхаків, про які раніше не знала.

Я люблю готувати, хачапурі робила і раніше, але не знала, що яйце для цієї страви треба розмішувати з сиром. Ще дітям показували, як начиняти сиром бортики хачапурі. Так дійсно виходить смачніше.
Платон і мама часто на кухні разом. У маленької родини є традиція: на Різдво Катя з сином завжди ліплять вареники з картоплею. Тепер у них, як і в інших відвідувачів майстер-класу, буде ще один спільний, затишний і смачний спогад.

Ще одна смачна подія березня — мережа ресторанів KFC запросила до себе 20 дітей з модульного містечка села Любимівка Бучанського району. Там живуть родини, яким через війну довелося покинути свої домівки. Юних відвідувачів нашого київського регіонального центру мережа KFC кличе до себе далеко не вперше: співпраця триває вже два роки. І для дітей це завжди смачна й весела пригода. 
Крім того, в березні 80 дітей уразливих категорій відвідали розважальний центр «Країна мрій», і їхній день теж був яскравим і захопливим. 

Нагадаємо, нині по Україні діють одинадцять центрів «Голосів дітей» і дві мобільні бригади. Також працює психологічна лінія онлайн-підтримки за номером: 0 800 210 106 (дзвінки приймають з 09:00 до 20:00). 

Поділитись:
Facebook LinkedIn Twitter (X) Скопіювати посилання
Останні новини
Чи можуть друзі замінити психолога — і коли варто звернутися до фахівця
Це дуже добре, коли в нас є друзі, які можуть допомогти нам і підтримати, але вони не завжди здатні послужити вам у вирішенні вашого питання.
Фонд «Голоси дітей» та гурт «ЩукаРиба» запрошують на день традиційної музики й танцю в Києві
25 травня, у День Києва, у столичному культурному просторі «Кит» на ВДНГ відбудеться відкрита культурно-освітня зустріч для дітей та батьків «Ниточка» — розмова про культуру в часи війни та музично-танцювальний воркшоп від фолкгурту «ЩукаРиба» та благодійного фонду «Голоси дітей».
«Кемп+»: відкриваємо збір на підтримку дітей і дружин захисників
У День матері ми відкриваємо великий збір для підтримки тих, чий досвід часто залишається непоміченим — дружин і дітей військовослужбовців, які проходять через надскладні випробування війною, втратою чи полоном близьких.
Безоплатна психологічна допомога: 0 800 210 106