Хто ми

Жодна дитина не має залишитись наодинці з травмою війни. Це місія благодійного фонду «Голоси дітей».

  • Завдяки вашій підтримці ми надаємо психологічну та психосоціальну підтримку дітям, які постраждали внаслідок бойових дій.
  • Також ми допомагаємо родинам з розв’язанням побутових проблем, лікуванням і реабілітацією дітей, надаючи індивідуальну підтримку.
  • Щоб дати голос дітям, ми створюємо відеоконтент і займаємось просуванням прав дітей, щоб змінити систему захисту прав дитини в країні.

Наша мета — створити умови, у яких кожна дитина буде почута, а її права будуть захищені.

Наші цінності

  1. Ми поважаємо гідність і права дитини.
  2. Кожна українська дитина — це дитина війни, але кожна сприймає її по-своєму. Важливо чути всіх дітей і вчити зберігати контроль над тим, що відбувається, щоб не залежати від допомоги.
  3. Ми віримо, що найкращих результатів у подоланні дитячих травм можна досягнути з допомогою фахівців.
  4. Залучаючи до цього процесу батьків, ми запобігаємо сімейним конфліктам і проблемам.
  5. Ми за майбутнє, де діти — це не жертви війни, а вільні й щасливі громадяни.
  6. Працюємо разом з дітьми та для дітей.

Історія створення фонду

Поява фонду «Голоси дітей», з безліччю ініціатив і великою командою, була незапланованою, але повністю логічною, якщо подивитися на історії його співзасновників.

Від самого початку збройної агресії росії проти України у 2014 році Олена Розвадовська проводила багато часу на Донбасі, надаючи гуманітарну допомогу місцевим мешканцям, переконуючи їх евакуюватися й шукаючи можливості для реабілітації постраждалих дітей.

Олена працювала з людьми напряму, витрачаючи свої запаси та організовуючи збори для допомоги дітям. Згодом до неї почали звертатися міжнародні ініціативи, яким була потрібна допомога в написанні звітів із місця подій та консультування щодо потреб, на які варто спрямувати благодійні кошти.

Азад Сафаров був документалістом, який їздив українським сходом для створення фільму про війну. Там вони й зустрілися з Оленою та обʼєдналися в роботі над стрічкою «Будинок зі скалок» про дітей зі зруйнованого притулку, чиї долі змінилися за одну мить.

Азад і Олена хотіли не просто знайти розголос теми війни в Україні та за кордоном, а й зібрати прицільну допомогу для цих дітей. Тому створення фонду у 2019 році стало нагальною потребою. Так почалася історія «Голосів дітей».

На той час Олена мала знайомих чи не в кожному прифронтовому населеному пункті й дружила з багатьма такими ж ідейними активістами, тож обʼєднання з ними не забарилося.

Коли ти один волонтер — ти лише один волонтер, у тебе дві руки, дві ноги, одна машина й одна зарплата, з якої ти можеш виділяти кошти на допомогу. А коли до тебе долучаються люди — ви стаєте командою й можете стати більшою силою.

Олена Розвадовська

«Голоси дітей» і стали цією силою. Силою, якою рухає ідея, що дітям війни потрібно мати дитинство — безпечне, безтурботне і щасливе.

Відтоді наша організація фокусувалася на наданні психологічної підтримки дітям, які постраждали від бойових дій і пережили травматичні події на Сході України. Ми надавали індивідуальну й групову психологічну допомогу, проводили арттерапевтичні заняття на прифронтових територіях, організовували роботу мобільних психологів для дітей в інтернатах Донецької та Луганської областей.

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну нам довелося дуже швидко масштабувати роботу, щоби бути спроможними працювати для дітей не лише на Сході, а й на всій території країни. Роботу команди «Голосів дітей» у перші три місяці цієї війни можна описати як екстрене реагування, адже ми займалися оперативним кризовим консультуванням сімей із дітьми, які потребували цього найбільше. Часто це були діти, які довгий час ховалися від обстрілів, пережили складну евакуацію з гарячих точок або отримали поранення. Головним завданням наших психологів було вивести цих дітей і їхніх батьків зі стану шоку й за допомогою рутинних зустрічей гарантувати їм психологічну стабільність та безпеку. Ми також надавали гуманітарну допомогу та евакуйовували родини зі Сходу, де були найзапекліші бої.

Згодом нам стало зрозуміло, що роботу фонду треба розширити й вона має стати системнішою. Адже подолання наслідків війни — це довгий шлях, яким ми будемо йти багато років.

Саме тому тепер ми зосереджені на створенні постійних програм допомоги, які охоплюють різні потреби й формати. Ідеться про:

  • надання психосоціальної підтримки та реабілітацію дітей і сімей;
  • задоволення додаткових освітніх і дозвільних потреб дітей;
  • адвокацію прав дитини;
  • допомога з евакуацією й забезпечення доступу дітей до безпечного середовища в громадах;
  • облаштування нових постійних чи тимчасових помешкань для ВПО та задоволення їхніх базових потреб.

Ключове завдання фонду — допомогти дитині зберігати контроль над тим, що відбувається в її житті, і не залежати від допомоги постійно. У нашому пріоритеті — надання довготривалої комплексної психологічної підтримки дитині, повне розуміння її потреб і робота над профілактикою ПТСР чи подоланням у неї наслідків війни.

Наша команда

Лена Розвадовська
Лена Розвадовська
Лена Розвадовська
Співзасновниця та голова правління фонду
Пам’ятаю, як з подивом для себе усвідомила, що ніколи в дитинстві не чула про свої права, не знала, що дитиною я маю право на повагу й захист. Через свій особистий досвід мені легко зрозуміти дітей, яких не чують й ображають.
Азад Сафаров
Азад Сафаров
Азад Сафаров
Співзасновник фонду, керівник напряму комунікацій
З дитинства я мріяв стати режисером і знімати кіно. І вже так вийшло, що почавши знімати кіно, я повернувся знову в дитинство. Оскільки ми знімаємо переважно про дітей, які живуть на лінії фронту. У якийсь момент я зрозумів, що лише фільмувати і показувати проблеми — мало. Треба робити конкретні зміни.
Наталя Церклевич
Наталя Церклевич
Наталя Церклевич
Консультантка фонду з розвитку програм
Кілька років поспіль допомагала з фандрейзинговими планами і стратегією. Для мене фонд це про реально живу цінність бути «тут і тепер» — гнучким, відкритим до потреб дітей, швидким у якісних рішеннях і самозарадним у пошуку ресурсів. Те, як організація виросла за останні 3 місяці, — неймовірний кейс того, що ми маємо впоратися з усім, що так несподівано прийшло в життя нашої країни, бо кожна підтримка дитини тепер — це цілісна і сильна доросла особистість в майбутньому.
Андрій Черноусов
Андрій Черноусов
Андрій Черноусов
Юрист
Проблемою дотримання прав дитини я займаюся з 2012 року — це системна робота з моніторингу та адвокації прав дитини в Україні, а особливо дітей, які перебувають під опікою держави. З початком війни мене запросили в команду «Голосів дітей», і я жодної секунди не вагався, бо це є логічним продовженням моєї роботи. До того ж фонд дає можливість збирати, аналізувати та систематизувати дані про порушення прав дитини під час війни, що згодом допоможе притягнути винних до відповідальності.
Олена Олійник
Олена Олійник
Олена Олійник
Головна бухгалтерка
Можу проїхати 210 км за день на велосипеді, це ідеальний антистрес. Це допомагає «провітрити» голову і не думати про балансові довідки і касові ордери.
Тетяна Левченко
Тетяна Левченко
Тетяна Левченко
Фінансова радниця
Мій Тато — дитина війни, його батька (мого дідуся, якого не мала щастя знати) було вбито під час Другої світової війни. Я мала щасливе дитинство, мене дуже любили батьки і рідні, але час від часу з'являвся страх, що почнеться війна і я втрачу когось із близьких. На жаль, для сучасних діток мій страх став реальністю. Тому дуже щаслива долучитися до команди фонду, яка допомагає дітям і їхнім батькам подолати страхи, відчуття тривоги й знову набути стан безпеки і захищеності.
Алла Ширшина
Алла Ширшина
Алла Ширшина
Проєктна менеджерка
Мені дуже важлива реалізація з сенсом. Розумію, що робота у фонді і є для того, щоб якомога більше дітей мали щасливе дитинство і багато обіймів, попри все.
Ніна Васільченко
Ніна Васільченко
Ніна Васільченко
Менеджерка партнерських проєктів
Люблю свою країну, подорожі й Всесвіти Marvel та DC. Люблю вираз: «Якщо ти можеш це уявити, ти можеш цього досягти». Я уявляю нашу вільну країну з яскравим майбутнім, у якому зростають психічно та емоційно здорові діти. І разом з командою фонду «Голоси дітей» йду до досягнення цієї мети.
Ельзара Галімова
Ельзара Галімова
Менеджерка з партнерств
Коли мені було два роки, моя родина повернулася в Крим. Хоч мої батьки так само, як і я, не були народжені в Криму, ми, кримські татари, називаємо це саме поверненням на землю наших предків. Хоч це були складні часи, але я завжди відчувала і відчуваю їхню любов і підтримку та бажання зробити все, щоб ми жили краще життя. Уже понад 8 років нам дуже складно зібратися родиною разом, а від початку повномасштабного вторгнення майже неможливо. Мені дуже хочеться, щоб якнайшвидше діти України з’єдналися зі своїми сім’ями та мали безтурботне дитинство, сповнене радості й відчуття любові та безпеки.
Олена Курсенко
Олена Курсенко
Олена Курсенко
Організаторка роботи продакшн, організаторка екскурсій і заходів для дітей
У цей час хочу бути корисною для моєї країни. Я не вмію тримати зброю, я не розуміюсь на війні. Але я точно знаю, що діти не повинні страждати. Тому я тут, щоб допомогти і підтримати наше майбутнє — дітей. Дітей, у яких сусідня країна краде дитинство і щастя. Ми, дорослі, усе відбудуємо потім — після перемоги, а тепер у тилу, поки триває війна, будемо повертати сміх і усмішки на обличчя нашого майбутнього. І це для мене ковток свіжого повітря, який жадібно вдихаєш перед черговим зануренням у сьогодення.
Софія Дубик
Софія Дубик
Керівниця SMM
Захоплююсь дітьми, їхнім умінням сприймати життя. Вони щирі і часто сильніші, аніж ми собі уявляємо. Я точно знаю, що від них залежить майбутнє України. Моєму сину 3 роки, і я багато вчусь від нього: бачите прекрасне навіть у найгірший день, уміти відпускати проблеми, правильно злитись і щиро радіти 🙂 Вважаю, що ми якщо і «маємо» щось у житті зробити, то це дати можливість розвиватись дітям у максимально здоровому та комфортному суспільстві, яке чутиме їх і зважатиме на їхню думку.
Дмитро Демішев
Дмитро Демішев
Головний фотограф/оператор
Ще бувши підлітком я захопився фотографією, що й визначило в майбутньому мою професію. Згодом, коли я перепробував різні жанри, то почав схилятися до соціальних фотопроєктів. Участь у виробництві документальних фільмів про дітей, що живуть неподалік війни, сфокусувала для мене важливість цієї теми, що в перспективі і привело мене до фонду «Голоси дітей».
Ірина Синельник
Ірина Синельник
Ірина Синельник
Координаторка проєкту «Мобільні бригади»
Дитинство створене для радості, розваг, спроб, розвитку й веселого сміху. Діти іноді можуть і розуміють набагато більше, ніж дорослі. Але створити умови для їхнього розвитку маємо саме ми. А для цього ми спочатку повинні їх почути.
Олена Єрмоленко
Олена Єрмоленко
Олена Єрмоленко
Експертка з комунікацій
Усе своє життя я намагалася обирати те місце роботи, яке б поєднувало в собі можливість працювати за фахом і розвиватися, класну команду, з якою ви разом зростаєте, та велику ціль, заради якої ти готовий працювати 24/7 і не тільки не шкодувати про це, а ще й кайфувати. Звучить нереально, але це можливо. І можливо стало з «Голосами дітей». Я невимовно пишаюся бути частиною цієї надважливої місії — допомагати дітям повертати їхнє дитинство.
Ольга Вовк
Ольга Вовк
Ольга Вовк
СММ-ниця, дизайнерка, ілюстраторка
Я виросла в сім’ї військовослужбовців, і, напевно, дивно, що в житті я обрала творчий шлях. Діти в садку, однокласники — майже всі були дітьми військових. Ми часто грали у «війну», безжально стріляли один в одного з різних боків дитсадкових альтанок, а поранених несли в «шпиталь»-пісочницю, і мали першокласну палко-зброю. Мені пощастило подорослішати у відносно мирний час. Але думка про те, що в моїй країні є діти, для яких мій дитячий страх став реальністю, не давала спокою.
Вікторія Петрук
Вікторія Петрук
Вікторія Петрук
Координаторка волонтерів
Я координую роботу волонтерів з усього світу, які бажають долучитися до роботи «Голосів дітей». Нині їх уже більше чотирьохсот. Працювати у фонді розпочала нещодавно, коли довелося вивозити дитину за кордон з початком війни. Робота, звичний побут, друзі — усе залишилося вдома. Якби не дочка, я б теж, мабуть, залишилася там і робила хоч щось, щоб наблизити нашу перемогу. Тож, коли мені запропонували долучитися до «Голосів», я навіть не думала. Радує хоч якась можливість допомогти дітям, яким пощастило менше.
Андрій Полухін
Андрій Полухін
Андрій Полухін
Координатор проєкту «Відкрий онлайн учню»
Знаю, що таке війна на собі, був у гарячих точках на Сході України. Бачив зруйновані будівлі й розумію, що можуть переживати діти. Вони — майбутнє України. А я люблю Україну і хочу, щоб наші діти мали все потрібне і не страждали.
Марина Губарець
Марина Губарець
Марина Губарець
Перекладачка німецької мови
Перекладати дитячі історії, їхні зворушливі вірші та щемкі інтерв'ю — емоційно непросто. Зате після перекладу їх почують і прочитають багато людей з різних країн. І тоді допомога для найменших та найвразливіших прийде набагато швидше. Наше покоління не знало, що таке дитячий психолог. Нас вчили «не рюмсати», наказували «негайно заспокоїтися», дитячі проблеми вважали дрібницями. І ми навчилися стримувати почуття, не зважати на внутрішній біль. Добре, що є можливість це змінити. Тому я неймовірно пишаюся тим, що стала однією з ланок міцного та великого рятівного ланцюжка — для тих, хто сам собі допомогти поки що не може.
Таня Вовк
Таня Вовк
Таня Вовк
Авторка ілюстрацій та директорка з натхнення
Фріда
Фріда
Чотирилапа подруга дітей і головна спеціалістка з гарного настрою

Дитяча консультативна рада

Перейти на сторінку