Звіти

Звіт за п’ятий місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» від початку повномасштабної війни

24.06–24.07.2022

Звіт для скачування тут.

46 професіоналів у команді

30 психологів

550+ волонтерів, які відгукнулися з усіх куточків світу

6 локацій у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Трускавці, Полтаві та Береговому, на яких постійно працюють наші психологи

3000 дітей і батьків, яким Фонд надав допомогу та підтримку

Негайна гуманітарна допомога

Цього місяця ми:

 • Надали індивідуальну грошову допомогу 28 сім’ям із числа як ВПО, так і тих, що перебувають на окупованій території, а отже, допомогли 35 дітям задовольнити базові потреби в харчах, питній воді та ліках.
 • Надали натуральну допомогу чотирьом сім’ям: купили одяг, харчі, побутову техніку, речі для облаштування житла. Зокрема, забезпечили холодильником і килимами бабусю з двома онуками із села Мотижин Київської області. Їхній будинок розбили під час окупації, тож родина намагається налагодити своє життя знову.
 • Надали ламінат і супутні товари для облаштування великої дитячої ігрової кімнати в санаторії «Джерело», де наразі живе близько 200 дітей разом із батьками.
 • Скоординували евакуацію 32 сімей із зони активних бойових дій на Харківщині та Миколаївщині.
 • Проконсультували 192 сім’ї з різних питань: отримання соціальних послуг та медичної допомоги, оформлення документів, безпечна евакуація з окупованих територій тощо.
 • Скоординували надання 45 продуктових та гігієнічних наборів для сімей від Християнського фонду і церкви. Ще 30 родин, які переїхали із зони активних бойових дій в Івано-Франківську область, отримали іграшки та засоби особистої гігієни від благодійників із США. А 100 дівчатам із внутрішньо переміщених сімей дісталися ляльки, які нам передали Dolls for Girls.
 • Наповнили наш склад розкладачками, матрацами, постільною білизною, ковдрами, пледами, рушниками, щоб негайно надавати допомогу сім’ям, які виїжджають із окупації або зони активних бойових дій на Захід України.

Це В’ячеслав із селища Верхньоторецьке на Донеччині. Після загибелі матері від снаряда хлопець став опікуном для своїх чотирьох братів і сестер. Зараз він облаштовує тимчасове житло й мріє про власне. Більше про В’ячеслава можна прочитати тут.

Загалом на гуманітарну допомогу було витрачено 2 млн 489 тис. грн.

Психологічна підтримка

Цього місяця ми:

 • Продовжили надання психологічної допомоги в шести наших осередках у Львові, Чернівцях, Трускавці, Полтаві, Івано-Франківську та Береговому.
 • Провели 106 індивідуальних та 60 групових психологічних занять із дітьми, а також 55 заняття з арттерапії методом серійного малювання.  
 • Організували психологічну підтримку для батьків, провівши 90 індивідуальних та 48 групових зустрічей із ними.
 • Взяли в роботу 46 звернень до нашої психологічної підтримки онлайн. З кожною дитиною працюємо в межах 4–10 сесій, а в деяких кейсах залучені психологи й для батьків.

Запити дуже різні, але більшість проблем дітей пов’язані з війною. Це і посилення тривожності, і поява стресових станів, і погіршення стосунків у родині. Наші психологи пропонують допомогу як онлайн, так і в осередках Фонду, якщо дитина проживає недалеко від місця надання консультацій.

 • Завершили впровадження срм-системи для зберігання всієї інформації, яку отримують наші психологи під час надання психологічної допомоги. Система забезпечує високий рівень конфіденційності та захисту даних.
 • Сформували команду та придбали автівку для організації мобільних бригад у Київській області.
 • Провели й запланували подальше навчанняпсихологів Фонду, а також інших українських психологів, які працюють із травмами та стресовими станами дітей і дорослих в умовах війни. Активно співпрацюємо за цим напрямом із Національним центром психотравми (Нідерланди), що забезпечує найбільшу експертизу в наданні психологічної підтримки людям, які постраждали внаслідок війн, конфліктів, катаклізмів у країнах, що розвиваються. Завдяки Центру цього місяця 17 психологів пройшли триденне навчання від психотерапевтки Dr Smriti Vallath PhD на тему когнітивно-поведінкових та психоаналітичних підходів роботи з травмою; 15 психологів відвідали тренінг з аналізу потреб під час роботи з дітьми, а ще 10 пройшли навчання, базоване на запитах, що виявлені в результаті аналізу потреб під час роботи з дітьми.
 •  Фонд у співпраці з Центром психологічного здоров’я НаУКМА організував для 12 психологів безплатне навчання методу серійного малювання, що є важливим інструментом під час роботи з дітьми та дорослими в умовах війни.
 • 22 психологи отримали сертифікати з кризового консультування від НаУКМА.

Це 11-річна Олександра з Лисичанська Луганської області. Дівчинка була вимушена ховатися від вибухів у підвалі, а потім евакуюватися з міста, яке заполонили військові та військова техніка. У Львові із Сашею та іншими дітьми працюють психологи Фонду.

Завдяки вашій підтримці ми допомагаємо дітям долати видимі та невидимі травми війни.

Загалом на психологічну підтримку цього місяця було витрачено 2 млн 072 тис. грн.

Дозвілля та відпочинок

Це одні з надважливих елементів психологічного відновлення кожної дитини. Наша команда постійно працює над створенням цікавих, пізнавальних та різноманітних заходів для дітей. Це і екскурсії, і свята, і найбільш актуальні на сьогодні літні табори.

Цього місяця ми:

 • Провели 13 екскурсій для майже 600 дітей та батьків. Сім’ї насолоджувалися Карпатами в Східниці, їздили в зоопарк, каталися на конях на ранчо у Львівській області, перевіряли кришталевість води в озері Синевир, відвідали Шевченківський Гай, музей і майстерню марципанів у Львові, страусову ферму в Києві

Організовувати дозвілля і відволікати дитину від подій навколо надзвичайно важливо! До нас звертається безліч батьків, і для нас немає різниці між переселенцями та дітьми, які проживають тут постійно. Адже дозволити собі відпочити власним коштом сьогодні може небагато родин. Хтось втратив домівку, а хтось втратив роботу і мусить економити, щоб прожити у війну. Тож ми пропонуємо сім’ям різні заходи, і це неймовірне щастя бачити усміхнених, радісних дітей, коли вони споглядають озеро Синевир чи гладять ламу в зоопарку в Меденичах.

Олена Курсенко, керівниця екскурсійного напряму Фонду
 • Організували справжнє Свято родини, яке відзначають в Україні 8 липня. У санаторії «Джерело», де наразі проживають внутрішньо переміщені сім’ї, дітей розважали аніматори, які підготували різні конкурси, естафети і танцювальну програму. А ще було малювання і візит майстрині з аквагриму. Наприкінці свята на малечу чекав сюрприз — бульбашкове шоу. Емоції дітей можна побачити в нашому відео про цей день.
 • Провели дружній футбольний матч між дітьми ВПО та місцевими дітьми в Східниці, адже ми знаємо, як важливо допомогти переміщеним родинам, а особливо дітям, інтегруватися в нове середовище. Тож близько 200 дітей і батьків грали, вболівали, раділи, а головне познайомилися та подружилися одне з одним. 

Окремий напрям нашої діяльності влітку — організація таборів для дітей та сімей. Ми обрали одразу кілька форматів.

 • Вже відбулися дві зміни пізнавального інтенсиву «4 стихії» в Чернівецькій області, де 40 дітей 9–16 років на природі опановували стихії води, повітря, вогню та землі. Метою інтенсиву було показати учасникам чарівну природу Західної України, наповнити ресурсом за допомогою психологічних практик, майстер-класів, спортивних змагань та ігор. Упродовж чотирьох днів діти вчилися розпалювати багаття, сплавлялися на байдарках, працювали з глиною, розмальовували намистини, практикували медитацію та техніки вдячності.
 • Дві зміни літнього табору (по 10 учасників кожна) пройшли для дітей 6–9 і 10–14 років. У партнерстві з Центром сімейного дозвілля «Мавка лісова» були організовані 10-денні табори в Східниці Львівської області. Організатори створили такий простір, у якому діти змогли відпочити, подружитися між собою, дослідити навколишню природу та місцеві традиції, розкрити свій творчий потенціал і набратися вражень на все літо наперед! Дітлахи вчилися укладати гербарій, малювали, робили аплікації з природних матеріалів, грали в настільні ігри, бадмінтон, м’яч, брали участь у казкотерапії, їздили на екскурсію в краєзнавчий музей.
 • Ще один денний формат літнього табору було реалізовано в партнерстві з Платформою ініціатив «Теплиця». 80 учасників віком від 4 до 18 років відвідали 12-денний табір, де діти-переселенці з місць компактного проживання активно контактували, знайомилися та налагоджували дружбу з місцевою малечею міста Сколе Львівської області. Були організовані майстер-класи, спортивні змагання, похід у гори, відвідини зоопарку, гра на музичних інструментах, заняття з психологами та багато іншого, що залишило незабутні враження у всіх учасників.

Тільки разом ми можемо повернути дітям сміх і впевненість у собі, подолати біль і страх війни. Дякуємо вам за підтримку та довіру!

Загалом на дозвілля та відпочинок цього місяця було витрачено 2 млн 765 тис. грн.

Реабілітаційна допомога

Діти з інвалідністю страждають від війни чи не найбільше. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд налагодив постійну підтримку та реабілітацію дітей із розладами аутистичного спектра, дитячим церебральним паралічем та іншими порушеннями розвитку.Ми активно працюємо з психіатрами, реабілітаційними установами та сім’ями, які мають дітей з інвалідністю, щоб забезпечити своєчасну допомогу у відновленні процесів психічного та фізичного розвитку.

Цього місяця ще семеро дітей пройшло двотижневий курс реабілітації в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна. Загалом від початку війни допомогу Фонду отримали 50 дітей з інвалідністю.

49 дітей із розладами спектра аутизму, батьки яких воюють у ЗСУ або були вбиті чи поранені на війні, дістали комплексну допомогу в чотирьох корекційних центрах Львова. Такі діти особливо потребують відновлення звичного режиму дня та реабілітаційних занять зі спеціалістами. «Голоси дітей» оплатили необхідні заняття із сенсорної інтеграції, поведінкової терапії, заняття з логопедом, тренінги із соціалізації та індивідуалізоване психоосвітнє оцінювання дітей. Наразі діти проходять реабілітацію, відновлюють втрачені під час війни навички та знання.  

Це шестирічний Микола з Броварів Київської області. Від початку війни в нього дуже погіршився стан здоров’я, до того ж хлопчик потребував проходження щорічної реабілітації через діагноз ДЦП. Фонд допоміг Миколі пройти комплексні процедури в клініці та поновити свої навички пересування, тримання рівноваги, самообслуговування тощо.

Дякуємо всім нашим благодійникам, які допомагають покращувати життя маленьких українців, що потребують професійної допомоги та реабілітації!

На реабілітацію цього місяця було витрачено 606 тис. грн.

Адвокація прав дитини

Наша сила в єдності та досягненні однієї мети — зробити життя дітей щасливим і радісним.

Цього місяця ми:

 • Стали членом міжнародної мережі організацій та окремих людей Eurochild, яка захищає та підтримує права дітей по всій Європі. Членство в цій організації має лише кілька учасників з України, схвалюється воно кілька років, але «Голоси дітей» було затверджено за швидкою процедурою. Дякуємо за довіру, за безупинну інтеграцію до Євросоюзу та визнання нашої діяльності й результатів роботи.   
 • Доєдналися до ГС «Українська мережа за права дитини». Членами цієї спілки є понад 20 потужних організацій, що серйозно впливають на державну політику у сфері забезпечення прав дитини в Україні.
 • Щотижня беремо участь та обмінюємося досвідом роботи в Кластері глобального захисту — мережі недержавних організацій, міжнародних організацій та установ ООН, які займаються, зокрема, захистом дітей в умовах гуманітарних криз.
 • І далі стежимо за ситуацією з дотриманням прав дітей: аналізуємо дані, документуємо воєнні злочини проти дітей та злочини у сфері охорони дитинства, описуємо й звітуємо про порушення прав дитини на безпечні умови життя, медичну допомогу, освіту, відпочинок тощо. Окремо зупинилися на питанні доступу дітей до дозвілля та дотримання права на відпочинок. Із ситуативними звітами за кожен місяць війни можна ознайомитися на нашому сайті за посиланням.
 • Уважно слухаємо й записуємо історії, мрії та сподівання дітей. Із 1 липня започаткували серію відеоісторій «Хроніки дітей війни»[1], у яких розповідаємо, як дітлахи переживають війну в Україні. Пропонуємо переглянути перше  відео про семирічного Євгена, який не дуже любив малювати до війни, а тепер щодня бере до рук олівці. Хлопець продає свої малюнки, а всі кошти передає військовим однієї з бригад української армії.

[1] За підтримки Isar Ednannia в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства».

Загалом на адвокацію цього місяця було витрачено 796 тис. грн.

Наші плани на майбутнє
 • Відкрити центр психосоціальної підтримки для дітей у Трускавці.
 • Надалі організовувати літні табори для дітей та сімей, адже вони мають неабияку популярність і попит.
 • Надавати психологічну допомогу українським дітям за кордоном.
 • Допомагати школам готуватися до нового навчального року й облаштовувати укриття для дітей.
 • Організувати навчання для вчителів із питань психологічної підтримки учнів.
 • Надавати індивідуальну гуманітарну допомогу сім’ям із дітьми, які постраждали від війни і потребують допомоги в евакуації, розміщенні, лікуванні тощо. 
Нас підтримують

Тішимося, що багато людей зі всього світу допомагає нам та підтримує Україну. Ми бачимо та відчуваємо це, з неабияким теплом читаємо коментарі до благодійних внесків. Люди виготовляють прикраси, листівки, печуть пироги, готують лимонад, в’яжуть, продають це все, а отримані кошти надсилають Фонду. Донати надходять від дитячих садочків, шкіл та університетів із різних країн та континентів. Серед донейтерів є книгарні, музичні академії, галереї, театри, спортивні зали.

Один із прикладів — Mad Cave Studios і наш фонд «Голоси дітей» цього місяця об’єдналися задля створення арткниги «Lower Your Sights», яка розповість світу про наслідки війни в Україні. Творці коміксів і художники в стилі пінап зі всього світу своїми роботами розкажуть, як саме бойові дії впливають на дітей, солдатів, членів сім’ї, друзів, студентів, лікарів, політиків та союзників за кордоном. У створенні книги взяла участь і наша дев’ятирічна ілюстраторка Тетянка Вовк

Зібрані від продажу кошти будуть спрямовані на надання психологічної, психосоціальної та евакуаційної допомоги нашим підопічним.

Ми щиро вдячні Mad Cave Studios за таку чудову ініціативу, а також усім тим, хто підтримує нас і допомагає. Разом ми обов’язково переможемо!

Медіа про нас

Найцікавіші матеріали про нас цього місяця:

Рекомендуємо також

Звіти
Звіт за шостий місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» від початку повномасштабної війни

Звіт за шостий місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» від початку повномасштабної війни

Більше ніж 3200 дітей і батьків , яким фонд надав допомогу та підтримку

Історії
«Не можна просто так лягти на ліжко і думати: ну все», – говорить 10-річний Назар

«Не можна просто так лягти на ліжко і думати: ну все», – говорить 10-річний Назар

Так, так, це саме той Назар, який малював чудові екоторбинки з котиками, які побачив увесь світ.