Звіти

Звіт за 4-й місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» з початку повномасштабної війни

24.05–24.06.2022

Звіт для скачування.

43 професіонали в команді

30 психологів

500+ волонтерів, які відгукнулися з усіх куточків світу

6 локацій у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Трускавці, Полтаві та Береговому, на яких постійно працюють наші психологи

Більше ніж 8000 дітей і батьків, яким ми допомогли

Негайна гуманітарна допомога

Цього місяця ми:

 • Допомогли 6200 переселенців, у населених пунктах Харківської та Дніпропетровської областей, роздавши 2000 продуктових наборів.
 • Підтримали 105 переміщених сімей із дітьми, закупивши подушки, матраци, ковдри, тканину на штори, посуд та побутові електроприлади.
 • 15 сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю, купили різну побутову техніку, розвивальні матеріали, ігри, канцтовари. А ще забезпечили слуховими апаратами дев’ятирічну Поліну з Волновахи (свої дівчинка залишила вдома, тікаючи від війни).
 • Надали індивідуальну грошову допомогу 7 сім’ям.
 • Допомогли центрам соціальної реабілітації у Львівській та Хмельницькій областях. В один із них напередодні привезли 18 дітей із порушеннями розумового розвитку з Маріуполя. Поліпшили умови перебування в центрі, купивши пральну машину, пилосос, електрочайник та розвивальні матеріали.
 • Скоординували переселення 17 сімей у більш пристосовані для тривалого проживання місця та надання продуктових і гігієнічних наборів 28 сім’ям із дітьми.
 • Проконсультували понад 100 тимчасово переміщених сімей із питань евакуації, розміщення, отримання допомоги та різних послуг.

Загалом на гуманітарну допомогу було витрачено 1 млн 795 тис. грн.

Це брати Олег, Ярослав та Гліб. Вони герої фільму «Віддалений гавкіт собак» і вже кілька років підопічні БФ «Голоси дітей». Радіємо, що допомогли їм разом із бабусею евакуюватися, розміститися та адаптуватися на Заході України. Їхню історію можна почитати тут.

А це Анжеліка з Лисичанська, вона опікується дитячими будинками сімейного типу, які тепер перемістилися у Львів та отримують гуманітарну допомогу від Фонду. Більше про історію порятунку родин та їхні плани на майбутнє тут.

Психологічна підтримка

Цього місяця ми:

 • Відкрили центри психосоціальної підтримки для дітей і батьків у Львові та Чернівцях. Забезпечили їх меблями, дитячими книжками, матеріалами для творчості та навіть дитячими малюнками на стінах.
 • У центрах психосоціальної підтримки, а також ще на чотирьох локаціях у Полтаві, Трускавці, Береговому та Івано-Франківську провели 102 індивідуальних та 49 групових психологічних занять із дітьми й окремо 19 групових занять із батьками.
 • Організовуємо заняття з арттерапії. Цього місяця їх було 53, а дітей, які малювали, 37.

Це Єлисей із Нової Каховки. Зараз він із мамою та маленькою сестрою у Львові. Складний період адаптації Єлисею допомагають переживати наші психологи.

А це Мирослава. Разом із мамою їй вдалося вибратися з окупованого Мелітополя. Вони в безпеці, але дівчинці складно переживати розлуку з батьком, який захищає Україну. Мирослава відвідує наші заняття з арттерапії та вірить, що скоро настане мир і вона побачить рідних та друзів.

Діти проявляють себе через творчість або гру. У такий спосіб вони самостійно знаходять внутрішній ресурс, щоб впоратися з проблемою, яка їх турбує. Якщо з дорослими ми можемо проговорити якісь моменти, то з дітьми все інакше. Ми комунікуємо з ними невербально, часто на символічному рівні. І це допомагає не нашкодити їм. Даємо дитині можливість прожити історію, яку вона самостійно творить. А ми поруч і підтримуємо її в цьому. 

Психологиня БФ «Голоси дітей» Антоніна Сорочинська
 • У партнерстві з Асоціацією єврейських організацій та общин України (Ваад) організували психологічну підтримку родинам ВПО, які постраждали під час війни. У межах двох заїздів у травні й червні 30 сімей змогли відпочити в Славському Львівської області, насолодитися екскурсіями в Карпати, діти та мами відвідали більш ніж 170 індивідуальних і групових занять із психологами. Для малечі також були організовані заняття з арттерапії, кінотерапії та психологічні ігри.  
 • Запустили сторінку звернень для отримання психологічної допомоги на сайті Фонду. Тепер тут можна залишити інформацію про те, у якому форматі, де і якої саме допомоги потребують родини з дітьми. Вже проведено 60 індивідуальних психологічних сесій онлайн із дітьми та батьками.
 • Створили ще кілька корисних як для психологів, так і для батьків матеріалів про те, як допомогти дітям, які потребують психологічної підтримки та реабілітаційних заходів.

Що таке арттерапія та чому вона ефективна в роботі з дітьми під час війни?

Як впливає реальність на стан дитини з розладами спектра аутизму?

Які основні методики корекції стану сенсорних систем дитини?

Як розвивати мовленнєву комунікацію дітей у домашніх умовах?

Як застосовувати АВА-терапію?

Що робити з дитячою агресією?

Окремий напрям психологічної підтримки — організація та проведення розважальних заходів для дітей і батьків.

1 червня «Голоси дітей» разом із партнерами вирішили додати трішки яскравих фарб у життя малечі. Одразу в п’яти містах України — Івано-Франківську, Береговому, Львові, Чернівцях та Східниці — наші психологи провели терапевтично-розважальні заходи для 330 дітей. Діти малювали, ліпили, клеїли, вчилися грати на барабанах і просто бавилися. Також цього дня ми роздали їм 150 подарунків (матеріали для творчості та інструменти).

Також ми організовуємо постійні екскурсії для дітей. Це і кінне ранчо «Гута Щирецька», де можна покататися на конях та посмакувати юшку з фореллю, і Шевченківський Гай із неймовірно красивою природою та народною архітектурою просто неба, і заповідник «Тустань», де можна побачити наскельну фортецю-град, і міста Трускавець та Львів. Окрім того, наші підопічні регулярно відвідують футбольну академію «Рух» і навіть побували на благодійному матчі на стадіоні «Минай» в Ужгородському районі й потренувалися з відомими футболістами та зірками (Олександром Педаном, Tamerlan, дуетом TVORCHI, Мурафою, Євгеном Селезньовим, Василем Кобіним, Тарасом Михаликом та іншими). Загалом цього місяця екскурсії відвідали 340 дітей і батьків. Це і багатодітні сім’ї, і діти з інвалідністю, і вихованці дитячих будинків сімейного типу, які переселилися на Захід України.

І, звичайно, ми розвиваємося самі.

30 психологів проходять зараз навчання з кризового консультування (у партнерстві з НаУКМА), ще 39 навчаються за програмою «Діти і війна. Навчання технік зцілення» (у партнерстві з БФ «Надія по всьому світові»). 21 психолог пройшов тренінг з арттерапії від Ніколь Віллкокс, засновниці центру по роботі з травмою у Каліфорнії. Вісім працівників Фонду пройшли групові та індивідуальні тренінги з безпеки від Лабораторії цифрової безпеки.

Завдяки вашій підтримці ми робимо все можливе, аби жодна дитина в Україні не залишилася з травмою війни, а надана допомога була своєчасною та професійною.

Загалом на психологічну підтримку цього місяця було витрачено 1 млн 360 тис. грн.

Реабілітаційна допомога

Багато дітей з інвалідністю потребує регулярного проходження реабілітаційних програм. Але сім’ї, які планували в лютому чи березні отримати ці послуги державним коштом, не отримали їх, бо змушені були покинути свої домівки й шукати прихисток. До того ж центри реабілітації подекуди були зруйновані внаслідок обстрілів та бомбардувань російськими окупантами. Проте без занять зі спеціалістами — логопедами, фізичними реабілітологами, масажистами — діти втрачають напрацьовані навички, і це негативно впливає на якість їхнього життя. Саме тому ми допомагаємо оплачувати реабілітацію дітей з інвалідністю сім’ям, яким нікуди повертатися або які втратили можливість пройти необхідні програми за місцем проживання і не в змозі оплатити їх самотужки.

Олена Розвадовська, голова правління Фонду

За цей місяць дев’ятеро дітей з інвалідністю із Маріуполя, Харкова і населених пунктів Київської та Луганської областей пройшли двотижневий курс реабілітації в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна. Загалом від початку війни допомогу Фонду вже отримали 43 дитини з інвалідністю.

На реабілітацію цього місяця було витрачено 339 тис. грн

Адвокація прав дитини

Цього року День захисту дітей для всієї України був не таким, як завжди. Це було поєднання смутку та болю з надією та вірою в світле майбутнє.Разом із вами ми провели флешмоб «Голоси дітей», щоб якомога більше людей у світі зрозуміло, як війна впливає на наших дітей, на їхні думки та мрії.

Ми вдячні всім, хто долучився до цієї ініціативи та поширював цитати дітей війни на своїх сторінках у соцмережах. Загалом флешмоб охопив понад 30 тис. людей.

Безмежно дякуємо лідерам думок, які підтримали акцію та одягнули футболки із цитатами маленьких українців: Олені Зеркаль, Марії Берлінській, Дмитрові Шурову (Pianoбой), Ірмі Вітовській-Ванці, KOZAK SYSTEM, Інні Поперешнюк, Пилипові Іллєнку, Андрієві Кокотюсі, Еліні Слободянюк, Артемові Овдієнку, Катерині Соляр та Едуарду Ахрамовичу. Окрема подяка 24 Каналу, Еспресо TV, Євгенові Клопотенку, Олегові Сенцову, Олегові Гороховському, Риммі Зюбіній, Іванні Коберник, Фонду Сергія Притули, Anna Knittology за інформаційну підтримку.

Також Фонд взяв участь у пресконференції, присвяченій воєнним злочинам рф проти українських дітей, на якій обговорювалися бомбардування цивільних об’єктів та дитячої інфраструктури, використання заборонених засобів ведення війни, гуманітарна катастрофа, вбивства, поранення, жорстоке поводження з дітьми, примусова депортація та стирання національної ідентичності дітей. Голова правління Фонду Олена Розвадовська акцентувала увагу на тому, що війна спричиняє неабиякий стрес та жорстокі наслідки для дітей. І вже сьогодні наша робота спрямована на розробку й запровадження довготермінових програм психологічної та гуманітарної підтримки сімей із дітьми, які постраждали від війни.  

Від початку війни Фонд разом із колегами з Харківського інституту соціальних досліджень готує щомісячні звіти, які описують становище, проблеми та потреби наших дітей в Україні й за кордоном. Ми висвітлюємо як воєнні злочини проти дітей, так і порушення їхніх прав на гідні умови життя, освіту, медичне забезпечення, дозвілля в умовах війни. Детальніше про це на сайті.

Важливою складовою адвокації є постійне нагадування, що дорослі можуть і повинні вплинути на те, щоб наші діти мали дитинство, а їхні голоси були чутні всюди. Тож ми знімаємо відеоролики, записуємо історії і навіть цитати маленьких українців про те, як мужньо вони протистоять обставинам, як допомагають іншим, до чого прагнуть і чим їм допомогти. Переглянути історії можна на нашому ютуб-каналі, у соціальних мережах FB та Instagram, а також на нашому сайті.

Загалом на адвокацію цього місяця було витрачено 761 тис. грн.

Наші плани на майбутнє
 • Відкрити центри психосоціальної підтримки для дітей та батьків у Києві та Черкасах.
 • Запустити мобільні бригади допомоги в Київській області, що надаватимуть підтримку сім’ям із дітьми, які постраждали від війни.
 • Запустити літні табори для дітей у різних форматах: туристичні походи, творчі майстерні, спільний відпочинок дітей і батьків.
 • Розширити формат підготовки та навчання наших психологів, акцентуючи увагу саме на запобіганні травмам, пов’язаним із війною, та їх подоланні.
 • Розробити програму психологічної допомоги для дітей з інвалідністю, які мають додаткові потреби у вихованні та підтримці як з боку батьків, так і з боку спеціалістів.
 • Надавати і далі індивідуальну підтримку сім’ям із питань евакуації, розміщення, закупівлі харчів та необхідних побутових речей, медичних препаратів тощо.
Нас підтримують

Від початку війни голоси маленьких українців лунають у всіх куточках нашої планети! Нас підтримують бізнеси, музиканти, спортсмени і самі діти. Ми дуже вдячні за те, що люди у всьому світі організовують різні події, концерти та зустрічі й спрямовують отримані кошти на допомогу українським сім’ям.

 • VOLYA team організували фестиваль «Art against bombs» у Грузії, кошти з якого передали в наш Фонд.
 • Американська співачка й авторка пісень SONiA з цією метою влаштувала концерт. Крім того, вона постійно згадує про війну в Україні на своїх сторінках у соцмережах, допомагаючи нам не лише фінансово, а й інформаційно.
 • Мультибрендовий інтернет-магазин одягу, взуття та аксесуарів ANSWEAR протягом місяця з 9 червня по 9 липня перераховуватимев БФ «Голоси дітей» 5% отриманих від продажу коштів для допомоги українським дітям.
 • Спільнота Concord Alumni організувала благодійний концерт, щоб зібрати кошти для двох організацій, однією з яких є БФ «Голоси дітей».
 • 38-й Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Kurzfilm Festival Hamburg також допоміг нашому Фонду, зібравши кошти на підтримку дітей.
 • Дев’ять українських виконавців та композиторів влаштували благодійний дев’ятигодинний стрім для PsyTrance- та Techno-спільнот у всьому світі на підтримку наших підопічних. Дійство організували на складі, де розвантажують гуманітарну допомогу.
 • Балерини Cindy Jourdain та Venus Villa організували гала-концерт у Гонконзі на підтримку нашого Фонду. Ідея заходу — «діти для дітей», маленькі мистецькі таланти підтримали дітей війни в Україні.
 • Стартап Mindst, що займається розробкою продуктів для ментального здоров’я, абсолютно безплатно розробив для нас чат-бот у телеграмі, який у рази пришвидшив зв’язок між дітьми, батьками та психологами.
 • В одній техаській школі у США учні охоче долучилися до підтримки й створили чудові малюнки для дітей, якими опікується наш Фонд.

Ми дякуємо всім за довіру, підтримку та великі серця, які вже допомогли тисячам дітей! Разом ми обов’язково переможемо!

Медіа про нас

Найцікавіші матеріали про нас цього місяця:

Ми щиро дякуємо медіа за постійну увагу та висвітлення нашої діяльності. Завдяки вам ми зростаємо і можемо допомагати ще більше!

Рекомендуємо також

Історії
«Не можна просто так лягти на ліжко і думати: ну все», – говорить 10-річний Назар

«Не можна просто так лягти на ліжко і думати: ну все», – говорить 10-річний Назар

Так, так, це саме той Назар, який малював чудові екоторбинки з котиками, які побачив увесь світ.

Психологічна допомога
Дитячі табори: крутий відпочинок, купа нових друзів та позитивних емоцій.

Дитячі табори: крутий відпочинок, купа нових друзів та позитивних емоцій.

Такими насиченими та цікавими вийшли перший та другий заїзди денних таборів, оганізованих Фондом.

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Завдяки пожертвам благодійників, 37 дітей з інвалідністю у супроводі батьків отримали двотижневий курс реабілітації в одному з найкращих в Україні реабілітаційному центрі у Львівській області.