Звіти

Звіт за 3-й місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» з початку повномасштабної війни

24.04.2022 – 24.05.2022

Звіт для скачування тут

12 професіоналів у команді

50+ психологів

400 + волонтерів, які відгукнулися зі всіх куточків світу

8 локацій, на яких постійно працюють наші психологи

Кожна дитина має право на голос, право бути представленою та побаченою. Ми не придумуємо, що потрібно дітям, а чуємо їхній запит, і на нього відповідаємо.

Негайна гуманітарна допомога

Ми допомагаємо дуже різним сім’ям – хтось звертається до нас самостійно, комусь ми пропонуємо допомогу, якщо бачимо, що люди не можуть упоратися з бідою самотужки. Це й родини, які втратили батька на війні, і багатодітні сім’ї, і мами з дітьми, які поки що не можуть знайти роботу після переїзду. Ми допомагаємо індивідуально, дивимося, які є потреби, і що саме може покращити життя дітей просто зараз. Завдячуючи нашим благодійникам, щомісяця ми можемо це робити для більшої кількості сімей.

Алла Ширшина, проєктна менеджерка фонду

Цього місяця ми:

 • Скоординували евакуацію, в тому числі закордон, 26 сімей із дітьми, а також допомогли евакуюватися та знайти житло ще для 11 сімей із територій, де велися активні бойові дії.
 • Допомогли в переселенні 23 сімей до більш зручних місць проживання – санаторіїв, окремих будинків у селах, кімнат у церквах. 
 • Надали консультативні послуги, пов’язані із задоволенням їхніх потреб після переміщення, 28 сім’ям. 
 • Роздали разову фінансову допомогу більше ніж 50 сім’ям на загальну суму майже 200 тисяч грн. Це опікувані нашим фондом сім’ї з Донецької та Луганської областей, які живуть в умовах війни останні 8 років і зараз втратили майже все. Це також родини з Маріуполя, Бородянки, Чернігівської та Київської областей, які залишилися без засобів для існування, житла яких розбомблені, та батьки, які виховують дітей з інвалідністю. 
 • Надіслали гуманітарну допомогу в Херсонську область на 90 000 грн, закупивши продукти першої необхідності та канцелярію для дітей.
 • Продовжуємо опікуватися переселенцями м. Трускавці, де в тимчасових притулках разом із сім’ями проживають сотні дітей. Цього місяця ми скоординували туди закупівлю продуктів на 37 000 грн, а також замовили меблі для потреб переселенців (50 приліжкових тумбочок, 50 ліжок та 20 шаф) на 309 000 грн.
 • Забезпечили передачу 2,4 тон гуманітарної допомоги (продуктів харчування та засобів гігієни) з-за кордону та по Україні: з Німеччини у Львів, зі Львова в Одесу, з Києва в Трускавець, з Тернополя до області для 44 сімей.
 • Надали допомогу за індивідуальними запитами сімей. На 40 тисяч гривень були закуплені тканина для пошиття постільної білизни, памперси та пелюшки для діток з інвалідністю, розкладачки тощо. Купили також нашим підопічним Богдану та Кості планшети та навушники. У 2014 році після обстрілу будинку Богдан отримав травму, і далі була довга реабілітація. Цього року сім’ї довелося знову тікати від війни. Зараз Богдан на Закарпатті проходить індивідуальне навчання і дуже радий, що має тепер для цього все необхідне. Костя також із постраждалої Авдіївки, що на Донеччині, останні вісім років живе в умовах війни та має проблеми зі здоров‘ям. 
 • Полегшили побут 27 дорослих та дітей зі сходу України, які наразі проживають у дитячому садочку і тепер мають пральну машинку.

Загалом на гуманітарну допомогу було витрачено 470 тисяч гривень.

Це хлопчик, врятований з Азовсталі. Понад 100 людей успішно евакуювалися з Маріуполя і вже дісталися Запоріжжя. Їм вдалося вибратися з пекла, в якому вони перебували понад 2 місяці. Так само гуманітарна катастрофа вже відбувається у інших містах та селах окупованих областей України. Наш фонд скоординовує продукти харчування та засоби гігієни передусім туди, де сім’ї з дітьми потребують цього найбільше.
Це 10-річна Таня, яка евакуювалася з Лисичанська. Зараз вона живе у Львові. Завдяки вашій підтримці ми створюємо осередки безпеки, де Таня з сім’єю мають змогу перечекати важкі часи. Подивитися її історію можна тут   

Психологічна підтримка

Нам здається, що війна – це обов’язково страх вибухів, страх побачити людей з автоматами. Але частіше за все переживання під час війни пов’язані з тим, що багато дітей втратили світ, який у них був до війни. І ця туга за своїм дитинством «до» сильна. І саме тому дітей, які потребують допомоги, так багато.

Лена Розвадовська, голова правління фонду «Голоси дітей»

Цього місяця ми:

 • Продовжували проводити індивідуальні та групові психологічні заняття з дітьми та батьками на 8-ми локаціях у різних частинах України: у Львові, Дублянах, Винниках, Камянець-Подільському, Трускавці, Східниці, Полтаві, Береговому. Загалом ми провели 73 групових сесії та 77 індивідуальних психологічних консультацій. Всього ми надали допомогу 198 дітям (постійна підтримка, щонайменше десять сесій для кожної дитини) та 52 батькам. 
Це Дарина з Лисичанська. Через війну дівчина разом із своїми батьками, братами та сестрами майже 2 місяці вимушена була жити під обстрілами. І тільки нещодавно вони наважилися переїхати на захід України. Ми постійно займаємося евакуацією сімей, у тому числі дитячих будинків сімейного типу. А наші психологи вже допомагають тут дітям упоратися з емоціями та пережити психологічні травми, викликані війною.
 • Через безкоштовну телефонну гарячу лінію та чат-боту психологічної допомоги “Ми поруч”, який реалізовується спільної з центром НаУКМА, психологи проконсультували більше 100 дітей. 
 • Упродовж місяця фонд організовував арт-терапевтичні заняття з дітьми, які мають інвалідність. У Трускавці ми залучили до таких занять більше 50 дітей із сімей, які переїхали з зони бойових дій. 
 • Для зустрічей із дітьми, групових занять та дозвілля ми закупили пуфи, творчі матеріали та продукти на суму 32 000 гривень.
Це малюнок 11-річної Алі з Ірпеня. Вона довго малювала серце у вигляді прапора. Ми створюємо дружні простори для переміщених дітей, де вони можуть малювати, творити, бути дітьми. Більше про це можна подивитися тут

Постійно навчалися та навчали:

 • Для психологів, соціальних працівників та волонтерів провели 14-годинний тренінг  «Діти та війна. Навчання технік зцілення» (13 осіб), а також організували 5-годинне онлайн-навчання з теми кризового консультування (27 осіб).
 • Спеціалісти фонду пройшли тренінги з користування срм системи для програми психологічної підтримки дітей та батьків, яка створюється за підтримки Global Fund for Children.  
 • Наші психологи мали змогу також поспілкуватися і арт-терапевткою Nicole Willcox, засновницею каліфорнійського Центру по роботі з травмою. Семінар був присвячений методам спілкування, які допомагають батькам та дітям якомога краще пережити біль війни.
 • Олена Розвадовська, засновниця фонду, також дала корисні поради щодо розмов із дітьми на тему небезпек на окупованих та звільнених територіях. Почитати про це детальніше можна тут https://voices.org.ua/news/znannia-iaki-riatuiut-zhyttia/
 • Психолог Ганна Колісниченко розповіла про способи психологічної допомоги в разі смерті близької людини – https://voices.org.ua/news/yak-pidtrymaty-liudynu-iaka-stala-svidkom-smerti-blyzkoho/

Разом із партнерами Sincere Heart Charitable Foundation ми провели одноденні табори під Львовом для того, щоб відволікти дітей від переживань, а батькам, особливо багатодітним, дати змогу трохи перепочити. Це й квести, і спортивні змагання, і різноманітні майстер-класи, і творчі конкурси, завдяки яким діти можуть розважитися та поспілкуватися один із одним. Усього було проведено вже 10 таборів, у яких взяли участь більше 300 дітей.

А ще 21 і 22 травня у Львові та Східниці до наших підопічних приїзджав відомий британський художник Charles Uzzell Edwards. Це відбулося завдяки волонтерам із RedKite, які допомагають країнам долати гуманітарні кризи та підтримувати людей, що були вимушені переїхати через війни та конфлікти у світі. Близько 60 дітей взяли участь у 2 воркшопах з малювання спільних великих картин. У результаті буде створений спеціальний NFT для продажу, кошти з якого підуть у тому числі й до фонду «Голоси дітей».

Із особливою турботою ми ставимося до дітей, які перебувають під опікою держави. Тож для вихованців лисичанського центру соціально-психологічної реабілітації продовжуємо надавати психологічну допомогу та організували їм екскурсію в ретрогараж. Хлопці покрутили гайки ретро-автомобілів, мотоциклів та велосипедів, а дівчата перевтілилися в полісвумен, посидівши в поліцейській ретромашині. А от для наших підопічних із дитячих будинків сімейного типу ми влаштувалиексурсіюдофутбольноїакадеміїФК «РУХ».Особливо цьому зраділи близнюки Роман та Олег, які все життя мріють про великий футбол і до повномасштабного нападу росії грали в збірній Луганщини.

Загалом на психологічну підтримку було витрачено 930 тисяч гривень.

Реабілітаційна допомога

Завдяки допомозі наших благодійників, 24 дитини із інвалідністю в супроводі батьків отримали двотижневий курс реабілітації в одному з найкращих в Україні реабілітаційних центрів у Львівській області. Для кожної дитини був підібраний індивідуальний план.

Це сім’ї з дітьми із Харкова, Херсону, Волновахи, Сєвєродонецька, Миколаєва, Маріуполя та інших міст, які в одну ніч втратили можливість повернутися додому. У їхніх містах і селах тривають бойові дії. Удома вони не мають жодного шансу на кваліфіковану допомогу спеціалістів.

Дякуємо за те, що ці діти отримали шанс на краще дитинство!

Це 7-річний Андрійко з Запорізької області, який потрапив на реабілітацію у клініку. Його мама Вікторія поділилася їхньою історією та враженнями від реабілітації: «У нас власний будинок і ми зробили кімнату, де разом із нашими двома дітьми ховалися. В одного з моїх дітей – Андрійчика, інвалідність. Коли почали тремтіти шибки, діти сказали, що їм страшно. Я зрозуміла, що треба їхати, поки ще є така можливість. У поїзд через тисняву ми не змогли би сісти, встигли виїхали машиною до Львівської області. Частину документів на дитину ми не встигли оформити. Спочатку через коронавірус, а потім через війну.

Приїхавши до Львова, потрапили на прийом до дитячого психіатра Наталії Масяк. Вона одразу побачила необхідність реабілітації та сказала, що є фонд, який може нас взяти в програму. Я шалено цьому рада, тому що вже маємо результати. У мене дитина сама, без мами, почала спускатися сходами, а до цього вона тільки піднімалася самостійно, а сходами спускалася за руку. Для мене це прогрес і дуже крутий крок. І це лише за перші п’ять днів у клініці. На жаль, зараз у багатьох дітей із інвалідністю починається відкат у поведінці через стрес. Мій син знає слово “війна”, знає, що є бомбардування, знає, хто на нас напав. Я все ж таки сподіваюся, що все буде добре».

Більше про Андрійка можна подивитися тут https://www.youtube.com/watch?v=vOphYQFDLcY&t=107s

За місяць на програму витрачено 539 тисяч гривень.

Нас підтримують

Madonna

Цей місяць – особливий для «Голосів дітей», адже нам довіряє все більше людей у всьому світі. Це неймовірно підтримує нашу роботу та надає сил працювати майже без вихідних!

Так, у травні нам допомогла зібрати кошти відома на весь світ співачка Madonna. Протягом року вона разом із відомим NFT митцем Beeple створювала проєкт-триптих “Матір творіння”. Це 3 короткі відео, які були продані на аукціоні. Кошти від продажу переведуть 3-м благодійним організаціям у світі, одна з яких – «Голоси дітей»! Співачка говорила про нас і роботу нашого фонду у своїх соцмережах, на сайті та в інтерв’ю.

“Я не можу вам розповісти, як багато я плакала, думаючи про жінок і дітей в Україні, які розділені один від одного, які відірвані від батьків, від братів. Я не можу собі уявити втрату дитину чи бути відірваною від них. А українці втратили своїх родичів, втратили домівки, вони живуть на кордоні. Тому для мене було важливо вибрати організацію, яка могла б ефективно допомогти цим людям”, – зазначила Madonna.

Окрім того, нас підтримали чудовий актор, режисер та продюсер Ben Feldman, унікальна мисткиня та авторка колажів у сфері криптомистецтва Lapin mignon, відома fashion-фотографиня Yelena Yemchyk, талановитий дизайнер Anton Belinskiy, знаменита художниця Tahnee Lonsdale та багато інших.

А ще про нас розказують у Європейському Парламенті у Брюсселі завдяки членкині парламенту Catharina Rinzema, яка постійно допомагає нашому Фонду не лише фінансово, а й приверненням уваги до війни в Україні. Публікації у Фейсбуці, залучення членів Європейського Парламенту, велика кампанія з краудфонду для «Голосів» – це все її заслуга!

Кожного дня до нас звертаються небайдужі добрі люди з України та зі всього світу і пропонують свою допомогу – переводять гроші, стають нашими волонтерами, висилають гуманітарну допомогу та поширюють інформацію про нашу діяльність і можливості долучатися до неї.

Це Бен. На самому початку війни він відправив нам лист із пропозицією підтримати українських діток, і вже за кілька днів перша партія гуманітарної допомоги очікувала на кордоні з Польщею – заповнені буси з солодощами, постільною білизною, подушками, ковдрами, предметами гігієни, матеріалами для мистецтва. Усього – понад 20 тон допомоги!

Ми вдячні всім за допомогу Україні та дітям війни! І дякуємо кожному, хто долучається до підтримки! Коли ми разом, ми дійсно непереможні! Бо світло завжди перемагає темряву, а наші голоси добра точно переможуть зло та несправедливість!

Наші плани на майбутнє

 • Розвивати наші осередки та створювати нові. Найближчі до відкриття – локації у м. Київ, Чернівці, Івано-Франківську.
 • Надавати індивідуальну підтримку сім’ям, які цього потребують: допомагати евакуюватися, купляти товари першої необхідності, сприяти вирішенню проблем зі здоров’ям тощо.
 • Купляти чи ремонтувати домівки на заході України для внутрішньо переміщених сімей із дітьми, які залишилися без житла, не мають можливості його придбати та не можуть повернутися додому.
 • Створювати та ділитися експертними матеріалами щодо психологічної підтримки дітей, які зіштовхнулися із війною

Про нас в Україні та у світі

Голоси дітей і сімей з України чує увесь світ. Вони лунають гучно завдяки іноземним та українським медіа, які висвітлюють події в нашій країні.

Ось перелік закордонних порталів, які підтримують наш Фонд та дітей України найбільш активно:

📍 Sky News – британський телевізійний новинний канал, який у червні 2007 року був визнаний найкращим новинним каналом на Broadcast Digital Channel Awards. А в 2019 році Sky News став новинним каналом року Королівського телевізійного товариства.

Ukraine war: The talking, tears and TikTok therapy of the conflict’s broken children https://cutt.ly/8HRWJva

📍ABC News – американський новинний телеканал мережі American Broadcasting Company. Зараз ABC News є частиною корпорації The Walt Disney Company. Цей новинний портал пише про нас у Нью-Йорку з Таймс-Сквер.

Voices of Children provides psychological assistance to Ukrainian children https://cutt.ly/ZHRW9HC

📍 Unobravo – Servizio di psicologia online – онлайн-психологічна служба, яка завдяки понад 2000 професіоналам надає онлайн-психологічну терапію. І зараз вона активно підтримує наш Фонд, висвітлюючи ситуацію в Україні.

Bambini e famiglie vittime di guerra: Unobravo per Voices of Childrenhttps://cutt.ly/kHREqEC

📍Marie Claire – міжнародний журнал, який у 2009 отримав звання «Найкращий жіночий журнал про моду» за версією Australian Magazine Awards (AMA).

How You Can Help the People of Ukraine https://cutt.ly/zHREuaT

📍 Esquire  – журнал, який зарекомендував себе як американську силу моди та культури.  Зараз він набирає популярності у 28 країнах світу!

How to Help People in Ukraine Right Now https://cutt.ly/iHREfTg

📍 ZDF heute – одна з найвідоміших телевізійних компаній у Німеччині, яка відома в багатьох куточках планети.

NANO vom 5. April 2022: Ukraine – Das Leid der Kinder https://cutt.ly/aHREEHi

Найбільш цікаві матеріали про нас цього місяця закордоном та в Україні:

 • “У дітей високий сплеск прагнення, щоб «наші» виграли”, – засновниця фонду “Голоси дітей”

https://ukrainian.voanews.com/a/6554081.html

 • Кошти на підтримку дітей України. Мадонна та художник Beeple створили благодійну колекцію NFT

https://nv.ua/ukr/art/madonna-ta-hudozhnik-beeple-stvorili-nft-koshti-vid-yakih-pidut-ukrajinskim-dityam-50241317.html

 • Американські школярі зібрали гроші для фонду “Голоси дітей”, що допомагає українським дітям
 • Children of War Foundation headed to Ukraine to help those in need

https://ktla.com/video/children-of-war-foundation-headed-to-ukraine-to-help-those-in-need/7498958/

 • PEJAC. SO FAR, SO CLOSE: CHARITY AUCTION FOR “VOICES OF CHILDREN” AND “ACTED”

https://www.brooklynstreetart.com/2022/05/11/pejac-so-far-so-close-charity-auction-for-voices-of-children-and-acted/

13 і 15 травня на фестивалі «Millennium Docs Against Gravity» у Варшаві відбувся показ фільму «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) режисера Сімона Леренга Вілсона. Це фільм про дітей зі складних родин, які потрапили до притулку поруч із війною. Це спільний проєкт Данії, України та Швеції, який було знято ще 2,5 роки тому. Фонд допоміг із реалізацією зйомок та забезпечив психологічну підтримку для дітей, які брали участь у зйомках. Наразі він уже є в короткому списку кінострічок на Оскар 2023.

Дві головні героїні фільму – виховательки Маргарита Миколаївна та Ольга Вікторівна – у 2014 році пережили окупацію в Лисичанську. А нині, після завершення зйомок фільму, були вимушені залишити свої домівки через нищівні обстріли росіян. Ці виховательки впродовж багатьох років надавали підтримку, тепло й опору дітям у притулку. Вони відвідали прем’єру фільму разом із Оленою Розвадовською, засновницею фонду. Більше про фільм та як його знімали можна почитати тут https://voices.org.ua/news/strong-budynok-zi-skalok-nbsp-strong/

Дякуємо всім за підтримку фонду, за висвітлення його діяльності та привернення уваги до потреб дітей, які постраждали від війни!