Заява

Заява БФ «Голоси дітей» щодо видання ордерів Міжнародного кримінального суду на арешт в. путіна та м. львової-бєлової

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у своїй заяві оголосив про рішення арештувати в. путіна та уповноважену президента рф з прав дитини м. львову-бєлову за те, що вони «несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) та незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до російської федерації (за статтями 8(2)(a)(vii) та 8( 2)(b)(viii) Римського статуту). Злочини вірогідно були скоєні на окупованій українській території щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пані львова-бєлова несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими та/або через інші (стаття 25(3)(а) Римського статуту)».

Зазвичай Суд не публікує рішення про ухвалені запобіжні заходи щодо підозрюваних, але у випадку з Україною та депортованими українськими дітьми Суд з метою запобігання схожим воєнним злочинам у майбутньому й стримування їх вирішив опублікувати цей наказ.

Саме на злочині примусового вивезення населення / дітей з тимчасово захоплених / окупованих територій, які перебувають під захистом Женевської Конвенції, який назбирав «достатньо» доказів причетності, наголошували громадські організації для притягнення до відповідальності вказаних осіб.

Звичайно, завтра вони не опиняться на лаві підсудних Суду, але це істотно вплине на пов’язані політичні та юридичні рішення стосовно засудження злочинної військової агресії росії проти України. 123 країни-учасниці, які ратифікували Римський Статут (документ, який регулює діяльність МКС та наділяє його міждержавними процесуальними повноваженнями), будуть зобов’язані в разі появи на їхній території підозрюваних заарештувати їх і доставити до Суду в Гаагу.

Фонд неодноразово наголошував на потребі притягнути до відповідальності країну-агресора за примусове переміщення українських дітей і продовжує закликати до скоординованих дій міжнародних партнерів щодо повернення депортованих українських дітей додому.

Фонд закликає Верховну Раду України та президента України невідкладно ратифікувати і підписати Римський Статут для відкриття повного спектра повноважень Суду в розслідуванні воєнних злочинів росії в Україні й найшвидшого їх розслідування з метою притягнення до відповідальності всіх винних осіб, бо без правосуддя не буде миру!

Довідка

25 жовтня 2022 року Регіональний центр прав людини надіслав повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо відповідальності посадових осіб російської федерації за геноцид в Україні, за насильницьке передавання дітей з однієї групи до іншої зокрема.

Рекомендуємо також

Заява
Фонд «Голоси дітей» підтримує рішення уряду про евакуацію дітей із зон активних бойових дій

Фонд «Голоси дітей» підтримує рішення уряду про евакуацію дітей із зон активних бойових дій

7 березня 2023 року уряд ухвалив рішення про примусову евакуацію дітей з небезпечних зон, де тривають активні бойові дії

Події
Голоси дітей почули на «юридичному Рамштайні» у Львові

Голоси дітей почули на «юридичному Рамштайні» у Львові

У Львові пройшла триденна конференція United for Justice («юридичний Рамштайн»), у якій взяли участь президент України Володимир Зеленський та перша леді

Події
Потрібні рішення заради наших дітей, а не задля статистики: як минула дискусія про права дитини під час війни в Україні

Потрібні рішення заради наших дітей, а не задля статистики: як минула дискусія про права дитини під час війни в Україні

14 грудня в межах Правозахисної НеКонференції відбулась панельна дискусія на тему: «Права дитини та війна в Україні»