«Війна лишає невидимі рани»: на Донеччині діє унікальний центр психологічного відновлення

«Війна лишає невидимі рани»: на Донеччині діє унікальний центр психологічного відновлення

Центр «ПРОМИР» у Слов’янську почав свою роботу в 2017-му році. За цей час понад 400 дітей і підлітків, а також близько 2000 дорослих отримали кваліфіковану психологічну допомогу від спеціалістів центру, повідомляє ІА «Вчасно».

Подібних центрів психологічного відновлення на Донеччині чи Луганщині практично не знайти: ніде не зібрано такої кількості спеціалістів і ресурсів. З відвідувачами проводять як групові, так і індивідуальні заняття.

«У нашій команді десять спеціалістів. Є сенсорна кімната для дітей і дорослих, яка потрібна для опрацювання травматичного досвіду, є окрема кімната для пісочної терапії та танцювально-рухової терапії, кабінет для індивідуальної терапії, конференц-зал», — розповідає керівниця центру «ПРОМИР» Тетяна Асланян.

Ідея створення такого місця виникла у 2015-му році, коли проблема доступу жителів регіону до якісної психологічної підтримки постала дуже гостро.

«П’ять років тому ми з Тетяною Асланян познайомилися в одному прифронтовому місті — Миронівський. Тоді тільки закінчувалися бої під Дебальцевим, і все ще буквально диміло, — ділиться голова правління БФ „Голоси дітей” Олена Розвадовська. – … дорогою назад зрозуміли, як важливо людям надавати психологічну підтримку — це був такий перший зародочок для створення центру».

Серед основних проблем, з якими зіштовхуються фахівці, — це страхи, тремор, тривожність, поганий сон, сечовипускання, заїкання у дітей та нестабільний психоемоційний стан, психосоматика у дорослих.

Відкрити центр групі однодумців вдалося завдяки грантовій підтримці організацій з різних куточків світу. Його створенню фінансово допомогли Mercy Corps, PAX, VNGinternational, ініціатива Папи Римського Франциска «Папа для України», Норвезька рада у справах біженців, ЮНІСЕФ. Підтримує «ПРОМИР» Слов’янська міська рада — вона надала приміщення під центр та уклала договори про відповідну співпрацю.

Читати публікацію ІА «Вчасно» повністю: http://surl.li/fiar