Звіти

Звіт за 2-й місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» з початку повномасштабної війни

24.03.2022 – 24.04.2022

Діти отримують більше захисту завдяки вашій підтримці. Дякуємо!

10 професіоналів в команді

50+ психологів, які допомагають щодня як онлайн, так і на локаціях

275+ волонтерів, які відгукнулись з усіх куточків світу

8 локацій, в яких постійно працюють наші психологи – Львів, Винники, Дубляни, Трускавець, Східниця, Полтава, Кам’янець Подільський, Берегове.

Негайна гуманітарна допомога

Фонд продовжує надавати екстрену гуманітарну допомогу людям, які вимушені бігти від війни у інші населені пункти країни. Ми допомагаємо облаштовувати місця компактного проживання (МКП), надаючи спальні місця та різну побутову техніку, яка покращує щоденний побут сімей з дітьми.

За цей місяць:

 • Допомогли евакуюватися і поселили 104 сім’ї з дітьми.
 • Закупили товари побутової техніки (бойлери, пральні машини, душова кабіна, морозильні скрині, праски, пилососи, сушарки, міксери, дошку для прасування і тощо) для локацій тимчасового перебування переселенців у Трускавці, Стебнику та Хирові Львівської області. На сьогодні там проживає 718 людей, з них 281 дитина. Всього за цей місяць в цих локаціях отримували тимчасовий прихисток більше 2-х тисяч вимушених переселенців.
 • Закупили 200 матраців для сімей з дітьми у Хмельницькій та Тернопільській областях та Трускавці.
 • У транзитному пункті Олександрії Кіровоградської області приготували 900 гарячих обідів для евакуйованих людей з Северодонецька, Рубіжного, Бахмута, Красногорівки, Попасної та Словянська
 • Скоординували відповідно до отриманих запитів 40 тон допомоги. Це і продукти харчування, одежа, постільна білизна, засоби гігієни, і товари для малюків. Допомогли з організацією закупівлі медикаментів для будинку-інтернату в Житомирській області на 10 тис. євро.

На ці потреби витратили майже 640 тис грн.

 • На 130 000 грн закупили канцтовари та творчі матеріали для занять з дітьми та пуфи, мати татамі для дитячих ігрових кімнат в осередки, де ми займаємося арттерапією з дітьми у Трускавці, Чернівцях, Львові, Береговому та Кам’янці Подільському та Полтаві. Всього це більше 300 дітей.
 • Спільно з БФ «Таблеточки» оплатили двотижневий курс реабілітації для 22-х дітей з інвалідністю в спеціалізованій клініці у Трускавці. Це діти з міст та сіл, охоплених війною. 

Андрій з мамою – одні з тих, хто отримав курс реабілітації. Більше у відео: https://www.facebook.com/watch/?v=526560932479486

На фото Микола, якому 2,5 роки. Разом з родиною він ховався від російських снарядів та бомб у підвалі однієї зі шкіл у Сєвєродонецьку на Луганщині. Коли росіяни розбомбили укриття, вони змушені були втікати. Нині хлопчик з мамою, бабусею та сестрою потроху звикають до мирного життя у шелтері для переселенців у Львові, який допоміг облаштувати наш фонд. У притулку на великому ліжку малюк спить разом із мамою. Вона вірить, що школу, в яку влучив російський снаряд, після війни відбудують. Як і їхнє рідне місто. І Микола зможе піти туди в перший клас.

7-річна Настя з Северодонецька разом із дворічним братиком, мамою, батьком та бабусею ховалася від обстрілів у шкільному підвалі. Дивіться її історію тут: https://www.facebook.com/watch/?v=387424906756761

Психологічна підтримка

Цей напрям нашої роботи найбільш відповідальний, адже включає в себе різні види підтримки батьків і дітей – консультації психологів, групові та індивідуальні заняття, в тому числі з дітьми з інвалідністю, роботу телефонної лінії та чат-боту психологічної допомоги.

За цей місяць ми:

 • Забезпечили надання психологічних послуг для дітей та батьків в 8ми локаціях: у Львові, Дублянах, Винниках, Камянець-Подільському, Трускавці, Східниці, Полтаві, Береговому.
 • Загалом ми провели 150+ групових сесій для 800 дітей та їхніх батьків та 86 індивідуальних психологічних консультацій.
 • Команда наших психотерапевтів провела арт-терапевтичні заняття для понад 40 дітей в Трускавці. Діти малювали, ліпили та декорували «скриньки безпеки», а також ділилися пережитими історіями – про дім, татусів, які лишилися вдома, друзів та улюблені іграшки.
 • Продовжує працювати спільно з  центром НаУКМА безкоштовна телефонна гаряча лінія та чат-бот психологічної допомоги “Ми поруч”. Телефонують люди, які перебувають у підвалах, які пригнічені і не знають, що робити, також звертаються ті, хто вибрався за кордон, але чия розгубленість так само не зникла. За місяць маємоопрацьованих 45 запитів із чат-боту та 32 дзвінки на гарячу лінію.
 • Підтримали у Львові організацію якісного дозвілля для 100 дітей, які приїхали з гарячих точок – протягом дня діти грали в ігри з аніматорами, проходили квести та малювали
 • 100 волонтерів та волонтерок пройшли наші  тренінги щодо надання першої психологічної допомоги тим, хто постраждав від війни, а також щодо попередження вигорання. Дізнатися більше у відео: https://www.facebook.com/watch/?v=948633642325090

В цьому місяці наша психолог щотижня приїжджала до 25-ти дітей, які евакуйовані з інтернатних закладів. Через більш вразливе становище вони потребують додаткової уваги та підтримки.

«Тепер я не боюся сирен, адже поруч ведмедик , він також боявся. Тепер ми разом і нам не страшно».

Війна застала 10-річну Уляну в Лисичанському інтернаті. Разом з іншими дітьми її евакуювали у Львів. Тут відносно безпечно, але також лунають сирени, так само, як у 2014-му, коли вони з мамою ховалися у підвалах.

Наша психологиня запропонувала Уляні щоразу, коли вона чує сирену, міцно-міцно обіймати великого іграшкового ведмедика. І це спрацювало. Дівчинка перестала боятися.

Кожне заняття наші психологи розпочинають зі слів : «У тебе є я, я поруч, я тебе слухаю». Для дитини надзвичайно важливо відчувати, що вона не одна зі своїми переживаннями, що вона потрібна, що є людина, на яку можна покластися.

 • Завдяки таланту наших дітей ми також долучилися до NFT-аукціону дитячих  малюнків про війну в Україні[1], який проводить Міжнародна громадська організація професійних комунікаційників DCN Global. Діти намалювали  картини, в яких відобразили свої почуття, пов’язані з війною.

[1] https://opensea.io/collection/littlehumansforukraine


«Діти, з якими зараз займаються наші психологи, відчувають багато тривоги, мають багато невисловлених емоцій. Малюнки, створені ними на арттерапії, дуже сумні і напружені — видно, що за ними криється багато страхів. Ще не настав той момент, коли дитина може проявити все, що в неї всередині, вона як стиснута пружина. Діти, яких я бачила, не почувають себе в безпеці, їхня психіка незахищена. Попереду у нас ще багато роботи, багато допомоги, якої треба надати дітям, постраждалим від війни» – Олена Розвадовська, голова правління фонду.

 • Також цього місяця 10 нашим психологам надано безкоштовний доступ в діджитал програму для роботи психологів Calmconnect.
 • Окрім цього наші психологи створили декілька важливих списків порад:
 1. як допомогти дитині призвичаїтися у новому середовищі.
 2. що робити, коли у дитини істерика:
 3. як впоратися з власними емоціями і тривожністю і допомогти дітям
 4. як підтримати дитину, яка переживає розлуку з татом
 5. чим зайняти та як підтримати дітей в укритті.
 • А ще ми на зв’язку з іншими країнами і готові оперативно підключатися до будь-якого питання, пов’язаного з перебуванням українських дітей закордоном. У цьому місяці консультували шведських освітян та представників міжнародних організацій щодо створення комфортного шкільного середовища для українців. Дякуємо шведам за турботливе ставлення до наших дітей.

Дякуємо за допомогу та підтримку кожній людині, кожному бізнесу, які допомогли та підтримали нашу діяльність!

Наші найближчі плани

 • Підтримувати роботу всіх наших осередків психологічної допомоги, а також відкрити нові локації в Чернівцях, Івано-Франківську, Хмельницькому та Дніпрі.  
 • Збирати потреби та надавати оперативну гуманітарну допомогу сім’ям з дітьми.
 • Продовжувати психологічний супровід дітей з інтернатів, які змогли евакуюватися у безпечні місця.
 • Популяризувати інформацію про чат-бот та гарячу лінію підтримки.
 • Разом з командою “Sigma Software” розробити срм систему для програми психологічної підтримки дітей та батьків.
 • Продовжувати приділяти увагу кожній дитині окремо, адже жодна дитина не має залишитися наодинці з травмою війни

Долучитися до підтримки нашої діяльності можна тут: https://voices.org.ua/donat/

Наші комунікації

Ми освітлюємо роботу фонду відразу на 8 мовах у фейсбук: українській, англійській, німецькій, іспанській, французькій, італійській, польській, турецькій та румунській. 4 мови використовуються на сайті: українська, англійська, німецька та іспанська. Це допомагає гуртувати допомогу українським дітям з різних кутків світу.

Цього місяця фонд включено до мапи провайдерів послуг та допомоги у сфері захисту в рамках UN Humanitarian Response – Ukraine. Тепер інші організації в сфері захисту знають про діяльність «Голосів дітей» та перенаправляють бажаючих отримати допомогу до нас.

А ще ми увійшли до топ-10 рейтингу недержавних фондів та громадських організацій, які найефективніше залучають гроші для підтримки українців під час російської агресії за версією Forbes.

Дякуємо медіа  за те, що помічаєте, пишете та поширюєте результати нашої діяльності, для нас це дуже важливо!

Медіа про нас за цей місяць

Україна – страждання дітей

Дітям, які тікають з України, воєнна травма може залишити тривалі рани

Боги фандрейзингу. Хто залучив найбільше грошей для українців та армії під час війни. Ренкінг від Forbes

https://www.facebook.com/elovution.npo

Voices of Children provides psychological assistance to Ukrainian children

«Неевакуація»: чому «державних» дітей вчасно не вивезли з лінії фронту

«Діти швидко відновлюються за умови підтримки з боку дорослих»: як проходить дитячий ПТСР

У Львові організували психологічну допомогу для волонтерів

Не соромся просити про допомогу: контакти психологічної онлайн-підтримки

 Мінна небезпека. Як вберегти дитину від раптової загибелі?

Війна та діти. Малюнки з розбитого світу