Співпраця з чеською організацією “Людина в біді” в умовах COVID-19

Співпраця з чеською організацією “Людина в біді” в умовах COVID-19

Голоси дітей & Людина в біді: за 2 місяці 500 людей на Донбасі отримають психосоціальну підтримку
Наш благодійний фонд «Голоси дітей» запускає новий проєкт-підтримку в рамках співпраці з міжнародною організацією

Два місяці ми проведемо «в полях» – в населених пунктах на лінії фронту на сході країни. Ми будемо надавати дітям і дорослим психосоціальну підтримку. Також хочемо дізнатися про їхні потреби для підтримки в майбутньому.

Загалом завдяки проєкту допомогу отримають 500 дорослих та дітей. Сподіваємося, що наші зустрічі допоможуть їм відволіктися від військових буднів і підтримають в умовах карантину та ізоляції. Для цього ми запланували різні творчі заняття з дітьми та командні ігри на свіжому повітрі. Також поговоримо з батьками про те, як спілкуватися з дітьми в умовах стресу, та розповімо, як вберегтися від COVID-19.

Особливістю цього проєкту є використання різних видів психосоціальної підтримки:

  • арттерапії;
  • ігротерапії;
  • командні ігри з дітьми на свіжому повітрі з урахуванням заходів безпеки;
  • розмови з батьками на тему дитячо-батьківських відносин в умовах стресу;
  • надання актуальної інформації про запобіжні заходи в умовах пандемії.

Відвідування сімей та комунікація буде проведено з урахуванням соціальної дистанції, обов’язкової наявності масок і регулярної дезінфекції рук. Також працівники фонду пройдуть тестування на коронавірус.

Проєкт відбуватиметься в рамках співпраці з чеською гуманітарною організацією «Людина в біді» (People in Need). Вона надавала негайну гуманітарну допомогу населенню відразу ж після початку війни на сході. Зараз організація допомагає забезпечувати засоби для існування серед постраждалого населення.

Проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проєкту «Інформаційна кампанія з підвищення обізнаності про роботу спеціалістів допоміжних професій в Донецькій та Луганській областях, формування їхнього позитивного образу через історії реальних людей», який реалізується Благодійним фондом «Голоси дітей» у співпраці з міжнародною організацією «Людина в біді».

Ганна та Анатолій разом зі своїми дітьми Микитою, Денисом і Олександрою переїхали з охопленого війною Первомайська, після того як пережили там увесь розпал бойових дій, ховаючись у підвалах.

Їхня квартира була розбомблена, робота – втрачена. Сім’я тепер у Золотому, де батькам вдалося знайти роботу в ЖЕК-у, хай і малооплачувану. Попри всі негаразди, брак коштів і відсутність будь-яких запасів, родина не втрачає оптимізму. Ганна зазначає: «Я завжди сподіваюсь на краще, налаштовую себе й дітей, що все буде добре». Ба більше, у планах батьків зробити ремонт у кухні, в чому наш фонд, звичайно, допоможе.

Не лише з матеріальними ускладненнями, а й психологічними стикнулася сім’я, зокрема діти. Наш психолог наголошує на тому, що Микита, Денис і Олександра досі страждають від наслідків пережитих обстрілів і безсонних ночей у підвалах, а тому потребують тривалої реабілітації. Психологічна підтримка таких дітей – одне з наших ключових завдань.

Дякуємо People in Need Ukraine за можливість допомогти цій сім’ї. Тепер вони не залишаться наодинці зі своїми проблемами 🤗 Бачити менше

Завдяки чеській гуманітарній організації People in Need ми надаємо психосоціальну підтримку родинам, що живуть поблизу війни. А саме: спілкуємося з батьками про те, як говорити з дітьми , і, звісно, про небезпеку коронавірусу 

Як ми допомагаємо на Донбасі?

Посилання: https://www.facebook.com/vocukraine/videos/5040624085963546