Що ми з вами зробили за минулий місяць: дайджест активностей осередків БФ «Голоси дітей» за лютий

Олександр Чабан

Ані снігові заметілі, ані проливні дощі, ані повітряні тривоги не завадили нашим осередкам стати сонячними острівками тепла і психологічної підтримки дітей та батьків у холодному лютому. Цього місяця працівники осередків чого тільки не вигадували, щоб подарувати дітям позитивні емоції. Кожному з просторів ми надали своє особливе звання місяця.

«Закоханий» Львівський осередок

До Дня Валентина для 18 дітей наші працівники провели майстер-клас із виготовлення листівок-валентинок. Кожна дитина проявила творчість і створила свою валентинку, використовуючи різні матеріали — блискітки, намистинки, фарби та фетр.

А для підлітків організували Валентинову вечірку зі знайомствами, піснями під гітару, квестом, чаюванням у супроводі психологів фонду. До організації заходу долучилася Молодіжна рада Львівського осередку — підлітки розповідали одноліткам, як їм допоміг фонд, ділилися історіями успіху, планами та ідеями.

«Грайливий» Чернівецький осередок

Для дітей 7-9 років ми провели артзаняття «Помагайко: шлях героя». Діти створювали настільну гру: сюжет, випробування на шляху, дотримання правил безпеки. Юні розробники намалювали карту й визначили свої правила гри.

З підлітками працівники осередку організували Тіньовий театр. Учасники знаходили способи самовираження, створювали реквізит за допомогою тіні, розмовляли з нею та імпровізували, розвиваючи акторську майстерність і емоційність.

А для батьків в осередку влаштували вечори тілесних практик і ребозо-масажу для розслаблення тіла та нервової системи.

«Образотворчий» Трускавецький осередок

Молодші діти відкрили для себе унікальну техніку «Ошибана» (пресована флористика — картини, намальовані квітами). Цей вид мистецтва допомагає розвинути уяву, фантазію, терплячість, концентрацію і дає змогу проявити художній смак. Це оригінальний спосіб вияву відчуттів та емоцій. Кожна дитина створила свою листівку, яку подарувала дорогій людині.

Доросла ж група дітей проявляла фантазію в картинах, намальованих розчином натуральної кави. Це цікава й оригінальна арттерапевтична практика, що розвиває творче мислення.

А ще в лютому в Східниці стартував «Підлітковий простір» для дітей віком 12-15 років. Його мета полягає у формуванні соціальних та особистих навичок, допомозі в самореалізації та профорієнтації. Тут діти зможуть проявити свої таланти та знайти друзів.

«Просвітницький» Івано-Франківський осередок

На початку лютого в осередку стартував Speaking Club для підлітків 12-14 років. Це цикл з 10 занять, спрямований на стимулювання пізнавальної активності дітей. Завдяки інтерактивним методам навчання вивчення іноземних мов стає не рутиною, а цікавим ігровим процесом. Також такі заняття сприяють м’якій соціалізації та адаптації дитини в колективі однолітків, допомагають знайти однодумців, товаришів. Підлітки почали приводити своїх друзів, більш жваво та активно спілкуватися, проявляти ініціативу у визначенні теми для наступної зустрічі. Діти самі пропонують нові форми роботи і спрямовують діяльність клубу в цікаве для них річище.

«Цілющий» Криворізький осередок

Протягом місяця ми провели групові заняття для 25 дітей за програмою «Безпечний простір». Після проходження занять у дітей значно зменшується рівень тривожності та інших емоційно-поведінкових розладів. Діти навчаються опановувати агресію, страхи, долати невпевненість, стають більш відкритими. Є випадки зменшення заїкання, подолання фобій. У групі діти здобувають навички позитивної комунікації. Мета програми — у легкій ігровій формі навчити дитину ідентифікувати свої відчуття, їхню природу, боротися зі стресами та страхами.

Батьки отримали змогу виконати ті ж вправи, яких ми навчаємо дітей, щоб відчути на собі ефективну дію цих занять.

«Рукодільні» осередки в Харкові та смт Високий

У лютому тут проходили найрізноманітніші майстер-класи. Діти створювали букет із сухоцвітів, майстрували квіти бавовни своїми руками, виготовляли український оберіг. Усі разом розписували імбирні пряники, а до Дня закоханих готували об’ємне серце. Крім цього, в осередку пройшли заняття, де діти вчилися плести оригінальні браслети з ниток. Це надихає, дарує впевненість і дає додатковий ресурс, щоб давати раду викликам сьогодення. Для дітей і батьків подібні заходи вкрай важливі — вони не тільки заряджають позитивною енергією та дозволяють отримати новий досвід, а й поліпшують комунікативні навички та вміння працювати в команді.

Рекомендуємо також

«Не кажіть, що тато пішов тебе захищати»: як правильно говорити з дітьми про війну

«Не кажіть, що тато пішов тебе захищати»: як правильно говорити з дітьми про війну

Інколи є помилкою, коли рідні кажуть: «Тато пішов захищати тебе». У такому разі діти можуть відчувати багато відповідальності, а потім і провини, якщо з татом щось стається. Дитина думає, що тато поїхав захищати саме її

Уроки в Minecraft, комікси та хіт від ТНМК: нестандартні проєкти для дітей про мінну небезпеку

Уроки в Minecraft, комікси та хіт від ТНМК: нестандартні проєкти для дітей про мінну небезпеку

Щоб розповісти дітям про мінну небезпеку, в інтернеті зʼявляється все більше креативних проєктів

Дім для українців: історію 6-річного біженця з України видали в Англії

Дім для українців: історію 6-річного біженця з України видали в Англії

«Ти завжди можеш відправити гроші, але хіба цього досить?»