«Їхні слова стискають серце і розривають душу»: реакція соцмереж на книжку «Війна голосами дітей»

Марія Куцова

22 лютого відбулась презентація книжки «Війна голосами дітей» від благодійного фонду «Голоси дітей». Видання встигло зібрати численні відгуки в соцмережах. Люди вражені неординарним поглядом маленьких українців на війну і не можуть стримати емоцій.

Потрібно об’єднуватись, щоб залити міцний фундамент для завтрашнього дня і діти змогли легше прожити війну. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила голова організації Олена Розвадовська.

«Ми, дорослі, звикли говорити замість дітей, виражаючи їхні емоції та почуття. Але вони мають власний голос і думку про цю війну. Тепер завдяки цій книзі голоси дітей будуть почуті навіть на міжнародному рівні», — написав перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Києва Олексій Білошицький.

«Дитина в книжці “Війна голосами дітей” написала, що хотіла б народитись після війни. А за цю війну я стала по-справжньому дорослою. Буду вважати це позитивним наслідком останнього року, за який ми всі стали міцнішими, сильнішими, дорослішими і зрілішими», — поділилась Катя Кравченко.

Про книжку і виставку написав також ілюстратор Олександр Грехов, який долучився до створення зображень.

Ще одна ілюстраторка Ірина Вале змогла доїхати на презентацію книжки, попри тривогу.

Ілюстратор Віктор Грудаков зобразив страх дитини, яка ховається в підвалі, покладаючись на спогади про власний дитячий страх.

За словами координаторки з розвитку осередків фонду «Голоси дітей» Віти Колеснікової, від книжки «переповнює біль від реальності і світло надії одночасно, і ви вже не можете її відпустити».

У книжці чотири цитати чотирирічного Макса, який уже знає, що таке війна. Мама хлопчика Валентина Кириченко вдячна творцям за такий важливий проєкт.

Як відомо, до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну благодійний фонд «Голоси дітей» видав унікальну книжку «Війна голосами дітей». У ній зібрано близько 100 емоційних цитат, які демонструють парадоксальний погляд дітей на війну. Цитати проілюстровані дизайнерами, художниками, фотографами та знаними людьми з різних куточків світу. Серед тих, хто долучився до створення зображень: ілюстратори Нікіта Тітов, Сергій Майдуков, Олександр Грехов, Ірина Вале, співачка Джамала та її син Рахман, співак Святослав Вакарчук, шеф-кухар Євген Клопотенко.

Книжка видана в співпраці з літературною агенцією OVO.

Придбати книжку можна за посиланням. Усі отримані кошти скеровуються на психологічну допомогу дітям.

Рекомендуємо також

Події
Федерація європейських видавців запустила акцію на підтримку українських дітей

Федерація європейських видавців запустила акцію на підтримку українських дітей

У річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну Федерація європейських видавців почала акцію підтримки українського книжкового проєкту «Війна голосами дітей»

Події
Річниця повномасштабного вторгнення: сухі цифри та емоційні голоси дітей

Річниця повномасштабного вторгнення: сухі цифри та емоційні голоси дітей

Звіт про злочини росії проти українських дітей, унікальна книжка та виставка — благодійний фонд «Голоси дітей» підсумував річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну в контексті захисту прав дитини

Ситуативний аналіз
Ключові проблеми й потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, майже рік війни

Ключові проблеми й потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, майже рік війни

Майже рік ми фіксуємо воєнні злочини російської армії в Україні. Більшість з них направлені проти цивільного населення