Звіти

Понад 42 тисячі дітей та батьків отримали допомогу завдяки вашій підтримці: звіт «Голосів дітей» за 2022 рік

У 2022 році, коли росія розпочала повномасштабну війну проти України, тисячі людей зголосилися допомогти українським дітям. Завдяки небайдужим українцям та іноземцям за один рік фонд зміг підтримати тисячі дітей, які постраждали внаслідок війни. 

Після 24 лютого 2022 року «Голосам дітей» довелося швидко переформатувати роботу і працювати не лише на Сході країни, а по всій її території. Перші три місяці повномасштабної війни ми екстрено надавали допомогу родинам та дітям. Психологи консультували онлайн і на місцях, команда возила гуманітарну допомогу в населені пункти, де була потреба, та евакуйовувала родини з небезпечних зон. Завдяки підтримці людей впродовж минулого року ми надавали психологічну, психосоціальну, реабілітаційну та гуманітарну допомогу родинам. 

Станом на кінець 2022 року БФ «Голосам дітей» налічував:

  • 52 професіонали/-ки в команді;
  • 64 психологи/-ні;
  • 700 волонтерів/-ок, які відгукнулися з різних країн світу;
  • 9 локацій у Києві, Львові, Трускавці, Чернівцях, Івано-Франківську, Береговому, Кривому Розі, Харкові та Високому, на яких ми надавали / надаємо психологічну та психосоціальну підтримку сім’ям з дітьми;
  • 4 мобільні бригади психологічної допомоги в Київській та Миколаївській областях;
  • понад  42 000 дітей та батьків, яким ми надали допомогу. 

З березня минулого року ми запустили гарячу онлайн-лінію психологічної підтримки. За рік команда опрацювала понад 700 запитів. Наші психологи провели 2379 сесій з дітьми та батьками. 

Влітку ми почали відкривати осередки в різних містах. Станом на кінець минулого року їх було вже дев’ять. Там спеціалісти надають постійну підтримку дітям і сім’ям. Це індивідуальні й групові психологічні та психосоціальні заняття. За рік ми провели 1792 індивідуальних та 2383 групових заняття. Понад 250 учасників пройшли наші навчальні програми для психологів, вчителів та соціальних працівників. 

Ми запустили програму психосоціальної реабілітації «Кемп+» для родин, які втратили членів сім’ї на війні. А також навчальні програми для психологів з підтримки та реабілітації дітей з ДЦП і РСА.

Війна змусила нас значно розширити гуманітарну допомогу. Ми змогли закрити базові потреби в безпеці, харчуванні, медичній допомозі 13 тисяч сімей з дітьми. 

З початку повномасштабного вторгнення ми моніторили воєнні злочини росіян проти українських дітей та фіксували їх у наших звітах. «Голоси дітей» взяли участь у написанні спільної доповіді українських та міжнародних неурядових організацій для Комітету ООН з прав дитини. Наша команда брала активну участь в адвокації прав дітей, виступала на правозахисних конференціях, спілкувалася з журналістами, зустрічалася з представниками державних органів та міжнародних організацій.

До річниці повномасштабного вторгнення фонд видав унікальну книжку «Війна голосами дітей». До неї увійшло близько 100 емоційних дитячих цитат про війну, які проілюстрували знані митці з усього світу. Кошти, отримані з донатів за книжку, скеровуються на психологічну допомогу дітям.

Фільм, знятий у партнерстві з «Голосами дітей» — «Будинок зі скалок» данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта, сколихнув світову спільноту. Стрічка про проблеми українських дітей з прифронтового Лисичанська здобула численні нагороди на міжнародних кінофестивалях і стала другою в історії незалежної України, яка отримала номінацію на «Оскар». 

У 2022 році фонд «Голоси дітей» став членом українських та міжнародних організацій, заручився підтримкою десятків бізнес-партнерів з України та світу, отримав відзнаку від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Та найголовніше, що від моменту заснування і дотепер благодійний фонд «Голоси дітей» дотримується своєї місії — жодна дитина України не повинна залишитися наодинці з досвідом війни. 

Дізнайтеся більше зі звіту за 2022 рік: