Події

Об’єднати світ навколо підтримки українських дітей: фонд «Голоси дітей» виступив у штаб-квартирі ОБСЄ

Благодійний фонд «Голоси дітей» розповів про проблеми українських дітей у штаб-квартирі ОБСЄ. На брифінгу у Відні, який пройшов 1 березня, були присутні дипломати 40 держав-учасниць ОБСЄ.

Передусім ми маємо протидіяти російській пропаганді, саме тому важливо співпрацювати з українськими неурядовими організаціями та підтримувати їх, як-от «Голоси дітей». Вони працюють безпосередньо з дітьми та родинами, які постраждали внаслідок війни, що розв’язала росія. Ми маємо навчати психологів та педагогів, як працювати з дітьми в різних обставинах.

Євген Цимбалюк, постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні

Голова правління фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська розповіла про складне становище українських дітей і важливість їх підтримки:

Щодня ми боремося і платимо дуже високу ціну. За цей рік наш фонд надав психологічну та психосоціальну підтримку близько 5000 дітям. Але ми розуміємо, що мільйони українських дітей потребують такої підтримки. Ми повинні забезпечити довгострокову програму на наступні 10-20 років. Працювати з наслідками життя у війні, у бомбосховищах, в окупації, втрати рідних.

Співзасновник фонду Азад Сафаров розповів історію про те, як вихователі дитячого будинку на Херсонщині під час окупації ховали 55 дітей, рятуючи їх від примусової депортації російськими солдатами:

15 дітей з цього дитбудинку росіяни все ж забрали. Ми не знаємо, де вони і що з ними. Ми не знаємо, що відбувається з понад 16 000 українських дітей, яких викрали росіяни. І це тільки офіційна цифра. Є безліч історій про депортацію та інші російські злочини, і ми повинні зупинити це.

На брифінгу ОБСЄ представили річний моніторинговий звіт злочинів росіян проти українських дітей, який фонд «Голоси дітей» підготував спільно з Харківським інститутом соціальних досліджень. Правозахисник фонду також звернувся до світових інституцій по допомогу повернути дітей додому.

Ми повинні документувати всі воєнні злочини росіян проти наших дітей. Ми будемо підтримувати створення міжнародного трибуналу для російських військових злочинців. Просимо вас надалі підтримувати Україну та допомогти нам повернути наших дітей.

Андрій Черноусов, член правління фонду, правозахисник

Учасники брифінгу наголосили, що росія вчиняє геноцид проти українців, та акцентували на важливості об’єднуватися заради повернення дитинства українським дітям і захисту свобод і цінностей демократії.

Окрім участі в брифінгу, команда фонду «Голоси дітей» організувала в стінах штаб-квартири ОБСЄ презентацію унікальної книги «Війна голосами дітей» та виставку ілюстрацій, які створили знані українські й іноземні митці. Щоб голоси українських дітей, які живуть в умовах війни, почув увесь світ.

Рекомендуємо також

Лонгрід
«Їхні слова стискають серце і розривають душу»: реакція соцмереж на книжку «Війна голосами дітей»

«Їхні слова стискають серце і розривають душу»: реакція соцмереж на книжку «Війна голосами дітей»

Книжка «Війна голосами дітей» уже встигла зібрати численні відгуки в соцмережах. Люди вражені неординарним поглядом маленьких українців на війну і не можуть стримати емоцій

Події
Федерація європейських видавців запустила акцію на підтримку українських дітей

Федерація європейських видавців запустила акцію на підтримку українських дітей

У річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну Федерація європейських видавців почала акцію підтримки українського книжкового проєкту «Війна голосами дітей»

Події
Річниця повномасштабного вторгнення: сухі цифри та емоційні голоси дітей

Річниця повномасштабного вторгнення: сухі цифри та емоційні голоси дітей

Звіт про злочини росії проти українських дітей, унікальна книжка та виставка — благодійний фонд «Голоси дітей» підсумував річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну в контексті захисту прав дитини