Ключові проблеми та потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, 6-й місяць війни

Пів року війни показали, що росія скоїла на території України всі можливі воєнні злочини. Більшість обстрілів і бомбардувань припадають на житлові будинки, лікарні, школи та іншу цивільну інфраструктуру. Чиняться теракти в місцях найбільшого скупчення людей: у торговельних центрах, багатоповерхових будинках, на зупинках транспорту. Знищуються комунальні сервіси, у багатьох населених пунктах немає водо- та газопостачання, електроенергії. На окупованих територіях спостерігається гуманітарна криза: бракує ліків, засобів гігієни та догляду за малолітніми дітьми, харчів та питної води. Окрім того, є значна загроза поширення інфекцій у захоплених і найбільш постраждалих містах Донецької та Луганської областей, а також техногенної катастрофи на атомній електростанції в Енергодарі.

Росія вбиває громадян України, вбиває і калічить дітей. Станом на 24 серпня 374 дитини загинуло, 723 дістало поранення різного ступеня тяжкості.

Пропонуємо до вашої уваги звіт, який коротко описує ключові події шостого місяця війни, пов’язані зі становищем, проблемами та потребами дітей в Україні й за кордоном. Окремо в цьому звіті ми проаналізували ситуацію з підготовкою шкіл до нового навчального року.

Методологія ґрунтується на аналізі статистики, даних з офіційних джерел та медіаматеріалів. Було проведено 11 інтерв’ю з громадськими активістами, психологами, батьками в окупації та на територіях, де ведуться активні бойові дії, а також із сім’ями, які були вимушені переїхати до західних і центральних областей України та за кордон.

Доповідь підготовлена у співавторстві та за фінансової підтримки БФ «Голоси дітей».

Рекомендуємо також

Звіти
Звіт за шостий місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» від початку повномасштабної війни

Звіт за шостий місяць роботи Благодійного фонду «Голоси дітей» від початку повномасштабної війни

Більше ніж 3200 дітей і батьків , яким фонд надав допомогу та підтримку

Психологічна допомога
Безкоштовна психологічна допомога під час війни!

Безкоштовна психологічна допомога під час війни!

Отримати безкоштовну фахову психологічну допомогу можна щодня, зателефонувавши на лінію психологічної підтримки для дітей та батьків, у телеграм-боті та вайбер-боті. Дзвінки безкоштовні в межах України.

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Завдяки пожертвам благодійників, 37 дітей з інвалідністю у супроводі батьків отримали двотижневий курс реабілітації в одному з найкращих в Україні реабілітаційному центрі у Львівській області.