Ключові проблеми та потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, 4-й місяць війни

1 червня у світі святкують Міжнародний день захисту дітей. Проте Україна цього року відзначала цей день із сумом. Адже щодня в нас гине дві-три дитини, п’ятеро дістають поранення. Разом ці цифри ще страшніші: за чотири місяці 338 загиблих дітей і 610 поранених.

Триває окупація Сходу та Півдня України, де діти потерпають від нестачі ліків, питної води та їжі. У багатьох населених пунктах не вщухають обстріли житлових будинків, лікарень і закладів освіти. Внутрішньо переміщені сім’ї намагаються налагодити своє життя, знайти для дітей гідне місце проживання, можливості навчатися та відпочивати в умовах обмежених ресурсів та постійної небезпеки на всій території України.

Ми підготували звіт, який коротко описує ключові події четвертого місяця війни, пов’язані зі становищем, проблемами та потребами дітей в Україні й за кордоном. Окремо у цьому звіті ми проаналізували ситуацію із дотриманням прав дітей з інвалідністю, адже такі діти потребують додаткової уваги та соціального захисту.

Методологія ґрунтується на аналізі статистики, даних з офіційних джерел та медіаматеріалів. Також було проведено 14 інтерв’ю з психіатрами, працівниками соціальних служб, представниками громадських організацій, батьками в окупації та на територіях, де ведуться активні бойові дії, а також із сім’ями, які вимушені були переїхати до західних та центральних областей України або за кордон.