Події

Голоси дітей почули на «юридичному Рамштайні» у Львові

У Львові пройшла триденна конференція United for Justice («юридичний Рамштайн»), у якій взяли участь президент України Володимир Зеленський та перша леді, президент Латвії, віцепрем’єр уряду Нідерландів, очільник МЗС Естонії, представники європейських інституцій, генеральні прокурори й міністри юстиції різних країн тощо. 

Під час «юридичного Рамштайну» прозвучали голоси дітей. Це не дивно, адже тут обговорювали злочини росії, зокрема й проти українських дітей. 

Діти – це наше майбутнє, і ми маємо повернути кожну українську дитину, викрадену рашистами. На жаль, ми не в змозі виправити долі поранених і вбитих українських дітей, дітей, які втратили батьків та рідних, дітей, які залишилися без домівки й без дитинства.

Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації

На конференції фонд «Голоси дітей» представив дитячі історії. Їх можна було прочитати, розгорнувши книжку «Війна голосами дітей», і почути за QR-кодом на зображеннях до цієї книжки на виставці. Учасники конференції змогли дізнатися про реальні історії українських дітей – які емоції вони переживають, про що мріють, з якими складними викликами стикаються щодня. 

Ця книга – це дуже важлива робота. Це величезний збірник, який зробив фонд «Голоси дітей», створений лише з цитат українських дітей. Кожна сторінка – це біль. Діти поділилися тим, що вони насправді відчувають в умовах війни.

Маша Єфросиніна, громадська діячка, пані посол фонду ООН з народонаселення
Маша Єфросиніна розповідає про книжку «Війна голосами дітей»

Упродовж трьох днів представники української влади та правозахисники обговорювали механізми, як притягнути до відповідальності росію за скоєні нею злочини в Україні, зокрема проти наших дітей. 

Благодійний фонд «Голоси дітей» надалі збиратиме дані про воєнні злочини росіян проти дітей, підтримуватиме створення міжнародного трибуналу для російських воєнних злочинців і залучатиме підтримку світових інституцій у поверненні українських дітей додому. 

Нагадаємо, нещодавно фонд презентував річний моніторинговий звіт про злочини росіян проти українських дітей за час повномасштабного вторгнення. 

Рекомендуємо також

Маловідомі факти про книгу «Війна голосами дітей»

Маловідомі факти про книгу «Війна голосами дітей»

«Війна голосами дітей» — це книжка, яку благодійний фонд «Голоси дітей»  видав до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну

Події
Об’єднати світ навколо підтримки українських дітей: фонд «Голоси дітей» виступив у штаб-квартирі ОБСЄ

Об’єднати світ навколо підтримки українських дітей: фонд «Голоси дітей» виступив у штаб-квартирі ОБСЄ

На брифінгу у Відні, який пройшов 1 березня, були присутні дипломати 40 держав-учасниць ОБСЄ

Лонгрід
«Їхні слова стискають серце і розривають душу»: реакція соцмереж на книжку «Війна голосами дітей»

«Їхні слова стискають серце і розривають душу»: реакція соцмереж на книжку «Війна голосами дітей»

Книжка «Війна голосами дітей» уже встигла зібрати численні відгуки в соцмережах. Люди вражені неординарним поглядом маленьких українців на війну і не можуть стримати емоцій