Події

«Будинок зі скалок» переміг на фестивалі в Данії

Стрічка «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) режисера Сімона Леренґа Вільмонта здобула перемогу в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм» у Данії. Про це було оголошено на 40-й премії Robert Awards.

Щорічну церемонію нагородження проводить Данська кіноакадемія, щоб відзначити найкращий фільм і телепроєкт пройдешнього року. Номінантів і переможців премії Robert Awards обирають понад 2000 членів кіноакадемії, усі з яких є представниками кіно- та телеіндустрії Данії.

Це стрічка про дітей зі Сходу України, які опинилися між двома війнами — у своїй країні через вторгнення росії та у своїх сім’ях через байдужість батьків. Єва, Саша, Аліна та Коля очікують на вирішення долі в тимчасовому дитячому притулку, виховательки якого дарують дітям моменти радості й спокою.

Щирість зйомок відзначили світові критики. The Guardian пише, що діти танцюють, граються та розчісують лялькам волосся так, немов камери немає. А Variety називає «Будинок зі скалок» вишукано-інтимним, де камера разом з дітьми спокійно спостерігає за їхнім зворушливим періодом невизначеності.

«Будинок зі скалок» — результат спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії. Прем’єра відбулася на фестивалі «Санденс» 2022 року. Це вже друга картина режисера Сімона Леренґа Вільмонта, яку було знято в Україні. Раніше він розповів світу про Україну у фільмі «Віддалений гавкіт собак». Партнером зі створення обох стрічок став благодійний фонд «Голоси дітей». 

А 12 березня 2023 року на 95-й церемонії вручення премії «Оскар» стрічка побореться за статуетку в Лос-Анджелесі. Тож бажаємо «Будинку зі скалок» здобути перемогу й там.

Рекомендуємо також

Події
Україна побореться за перший «Оскар»

Україна побореться за перший «Оскар»

Єдиний фільм з України «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії став претендентом на премію «Оскар» у номінації Найкращий повнометражний документальний фільм

Лонгрід
Будинок зі скалок: як дві виховательки вчать дітей жити, а не виживати 

Будинок зі скалок: як дві виховательки вчать дітей жити, а не виживати 

“Але ми не думаємо постійно про цей біль, ми намагаємося компенсувати його теплотою нашого ставлення, тому ми не гребуємо обіймами, теплим ставленням”.

Створений за участі фонду фільм “Будинок зі скалок” отримав нагороду на фестивалі в США

Створений за участі фонду фільм “Будинок зі скалок” отримав нагороду на фестивалі в США

Війна на Сході України завдає великої шкоди сім’ям, які живуть поблизу лінії фронту.