Війна та діти: малюнки з розбитого світу

З допомогою занять арт-терапією ми намагаємся хоч трохи зняти напругу, щоб вона виходила з дітей у малюнках. Стиснута до упору пружина одного разу може вистрелити дуже сильно.

“Ще одна яскрава відмінність малюнків 2014 року від нинішніх — це літаки. Тоді не було їх стільки. Авіаудари були дуже локальними і лише на початку. Були міни. Частиною реальності для дитини прифронтового села були заміноване поле чи посадка, через які вона вісім років «мирно» ходила до школи. Зараз на всіх дитячих малюнках — небезпека піднебесся, з якого падають бомби, ракети. Це нинішня реальність. Тим цинічнішою є російська ракета з написом «За дітей», скинута на вокзал у Краматорську. На дітей…”

Олена Розвадовська

Одна з форм роботи — серійне малювання. В один і той самий час, наприклад двічі на тиждень, дитина приходить і 45 хвилин малює. Біля неї сидить один і той самий психолог або волонтер. Діти знають, що місце безпечне. І можуть малювати те, що захочуть. Ніхто не задаватиме їм тематику і не буде критикувати.

«Ми помітили, що через 7–8 таких зустрічей дитина проживає свій досвід, — відзначає психологиня з Трускавця Антоніна Сорочинська. — Спочатку малюнки можуть бути дуже насичені тривогою, агресією, страхом. У них багато експресії, фарби, різних кольорів, особливо чорного та червоного. Наприклад, одна дівчинка перші дві зустрічі малювала чорною фарбою просто рукою. На четверту зустріч узяла блакитну і білу фарби й почала говорити, спілкуватися.

Рекомендуємо також

Події
Кекси, маффіни чи капкейки?

Кекси, маффіни чи капкейки?

Підопічні нашого осередку в Трускавці відвідали майстер-клас та дізналися, як приготувати ці смаколики самостійно.

Психологічна допомога
Дитячі табори: крутий відпочинок, купа нових друзів та позитивних емоцій.

Дитячі табори: крутий відпочинок, купа нових друзів та позитивних емоцій.

Такими насиченими та цікавими вийшли перший та другий заїзди денних таборів, оганізованих Фондом.

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Діти з інвалідністю під час війни отримали шанс на реабілітацію

Завдяки пожертвам благодійників, 37 дітей з інвалідністю у супроводі батьків отримали двотижневий курс реабілітації в одному з найкращих в Україні реабілітаційному центрі у Львівській області.