Мінна небезпека: як вберегти дитину від раптової загибелі

Дітям треба розповідати, що це все, навіть стріляні гільзи – дуже небезпечні залишки бойових дій, наближатися до яких в жодному разі не можна.

Дуже важливо розповісти дітям про те, що ці знаки ніколи не встановлюються просто так. Такі знаки обов`язково встановлює або поліція, або ДСНС, або військові. 

“Якщо цей знак встановлено, порушувати заборону, нехтувати обмеженнями та йти на заборонену територію в жодному разі не можна. Адже існує майже сто відсотків вірогідності, що в цьому випадку можна втратити життя”.

Олена Розвадовська

Коли ми пояснюємо дітям правила безпеки, це може їх налякати. Олена Розвадовська каже, що міни – це зовсім не забавки, а страх, який викликають такі розмови, на жаль, вже є частиною нашої реальності. Тому чітке й аргументоване роз’яснення цих правил для вашої дитини – це справа виживання. 

“Один рік війни – це умовно п`ять-десять років розмінування. Причому тотального. Особливо, якщо мова йде про ту війну, що йде прямо зараз, коли бомби та снаряди на деякі міста скидають буквально щогодини”. 

Олена Розвадовська

Також важливими є правила поведінки дитини, якщо вона стала свідком події, яка пов`язана з вибухонебезпечним предметом. Дитина має розуміти, що в таких випадках вона не поспішає на допомогу самостійно, тому що вона в принципі не може допомогти в цій ситуації, а натомість так само може постраждати. 

Тому дітей треба вчити безпечній поведінці, пояснювати, що не можна торкатися ніяких речей, що валяються на вулиці, особливо якщо це територія, де велися бойові дії. Навіть, якщо це якийсь привабливий портфельчик, чи ноутбук, чи купка монет, іграшка або будь-що, що лежить кинуте на вулиці”

Олена Розвадовська

Рекомендуємо також

Ситуативний аналіз
Ключові проблеми та потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, 6-й місяць війни

Ключові проблеми та потреби дітей у різних ситуаціях війни: ситуативний аналіз, 6-й місяць війни

Росія вбиває громадян України, вбиває і калічить дітей. Станом на 24 серпня 374 дитини загинуло, 723 дістало поранення різного ступеня тяжкості.

Лонгрід
Як діти пізнають воду, вогонь, повітря та землю на інтенсиві «Чотири стихії»

Як діти пізнають воду, вогонь, повітря та землю на інтенсиві «Чотири стихії»

«Помітив, що я став набагато добрішим, ніж до того, як сюди потрапив. А ще навчився кататися на балансборді й знайшов багато нових друзів», — Матвій

Події
Ми відкрили Центр підтримки у Львові

Ми відкрили Центр підтримки у Львові

Запрошуємо усіх, хто потребує підтримки, у наш Центр за адресою: м. Львів, вул. Єфремова, 28