FAQ юридичних питань

1. Чи займається Фонд міжнародним/національним усиновленням?

Фонд є послідовним прибічником сімейного виховання дитини та фостерних/сімейних форм виховання у разі втрати дитиною батьків з різних причин. Фонд з особливою прискіпливістю ставиться до такої складної процедури, як всиновлення, особливо під час війни. Враховуючи всі ризики, які тягне за собою процедура усиновлення, обмеження на міжнародне усиновлення під час війни, Фонд не займається, не допомагає та не консультує з питань національного та міжнародного усиновлення.

2. Чи працює Фонд на тимчасово окупованих/захоплених територіях?

Фонд є юридичною особою, зареєстрованою у повній відповідності до українського законодавства, що не дозволяє здійснювати діяльність на тимчасово окупованих територіях до 24.02.2022 р., а також тимчасово захоплених територій після початку широкомасштабної війни проти України.

3. Чи здійснює Фонд свою діяльність за кордоном?

Фонд є української благодійною організацію, яка здійснює власну діяльність виключно на території Україні в суворій відповідності до українського законодавства. Одночасно Фонд має низку партнерських організацій у Європі, США, Канаді, Австралії та інших куточках світу, що дозволяє йому бути ще ефективнішим у досягненні власних статутних цілей.

4. Як Фонд співпрацює з українськими органами державної влади (Мінсоцполітики, МОН, МОЗ тощо)?

Фонд є повністю незалежною організацією під час реалізації власних статутних цілей, а також не підтримує та не співпрацює з жодною політичною силою в Україні та за її межами. Але керівництво Фонду підтримує робочі відносини з представниками органів державної влади всіх рівнів, зокрема з центральними органами виконавчої влади задля захисту прав і найкращих інтересів дитини. Фонд також співпрацює з органами державної влади різних рівнів на підставі двосторонніх меморандумів про співпрацю, підтримує окремі ініціативи державних органів щодо допомоги/реабілітації дітей, які постраждали внаслідок війни.

5. Чи є Фонд офіційним партнером міжнародних організацій?

Фонд визнає важливість роботи міжнародних організацій, розділяє цінності таких організацій і натепер є членом міжнародної мережі організацій та окремих людей Eurochild. Також ми не виключаємо інші партнерства в майбутньому в рамках спільних проєктів чи програм.

6. Чи надає Фонд юридичну допомогу дітям та/чи родинам з дітьми?

Фонд допомагає дітям і родинам з дітьми евакуюватися з місць ведення активних бойових дій, допомагає подолати складні життєві обставини, надає психологічну допомогу та тимчасовий прихисток. Іноді Фонд допомагає у розв’язанні правових питань таких родин. Окремого напрямку з професійного юридичного консультування Фонд наразі не має.

7. Чи допомагає Фонд в оформленні документів дітям та/чи родинам з дітьми?

У рамках допомоги дітям і родинам з дітьми Фонд співпрацює з органами державної влади й місцевого самоврядування задля зменшення негативного впливу наслідків війни та складних життєвих обставин і може надати допомогу в оформленні окремих документів у вигляді консультацій чи/та супроводу. Одночасно зауважимо, що Фонд на систематичній основі не займається допомогою в оформленні документів.

8. Чи займається Фонд документуванням воєнних злочинів, зокрема проти дітей?

Фонд, як багато інших громадських організацій в Україні, відповідально ставиться до майбутнього притягнення країни-агресорки Росії до відповідальності за скоєні воєнні злочини, особливо воєнні злочини проти дітей, але самостійно не здійснює діяльність зі збирання свідчень, фактів, опрацювання їх і направлення до міжнародних органів правосуддя. Під час надання допомоги дітям й психологічного супроводу сімей представники Фонду стикаються з такими свідченнями та перенаправляють потерпілих від таких злочинів до органів прокуратури України.

9. Позиція Фонду щодо співпраці з Росією

  • Фонд не співпрацює з громадянами Росії, російським бізнесом і пов’язаними з російським бізнесом організаціями. Фонд також не співпрацює з іноземними бізнесами та організаціями, які після 24 лютого 2022 року продовжують працювати в Росії.
  • Фонд також не співпрацює з представниками російського бізнесу за межами Росії, на які було накладено санкції США та Європейського Союзу.
  • Фонд не приймає донатів/внесків/грантів або допомогу в будь-якому матеріальному чи нематеріальному вигляді, а також залишає за собою право не відповідати на запити щодо співпраці від вищевказаних організацій і бізнесів.