Адвокація підтримки голосу дитини в суспільстві

Одним з ключових напрямів роботи «Голосів дітей» є адвокація — діяльність, направлена на представництво та захист інтересів українських дітей у нашій країні й в усьому світі. Для цього ми постійно:

  • Відстежуємо ситуацію з дотриманням прав дітей — аналізуємо дані, документуємо воєнні злочини проти дітей та у сфері охорони дитинства, описуємо й звітуємо щодо порушень прав дитини на безпечні умови життя, медичну допомогу, освіту, відпочинок тощо. Від початку війни фонд готує щомісячні звіти, які описують становище, проблеми й потреби наших дітей в Україні й за кордоном. Ми опитуємо сім’ї, спеціалістів, збираємо статистичні дані й надаємо рекомендації щодо подальших кроків держави в напрямі захисту прав і свобод дітей у державі. Переглянути звіти можна за покликанням.

  • Привертаємо увагу до проблем дітей і зокрема в стані війни — важливою складовою адвокації є постійне нагадування, що дорослі можуть і повинні впливати на те, щоб наші діти мали дитинство. Для цього ми проводимо всеукраїнські флешмоби, організовуємо благодійні аукціони, беремо участь у пресконференціях, знімаємо фільми й відео, присвячені темі захисту прав дітей, а також регулярно даємо інтерв’ю та коментарі медіа в Україні та закордоном.

Однією з найгучніших подій стала прем’єра документального фільму «Будинок зі скалок», знятого в партнерстві з БФ «Голоси дітей».

Цей фільм розповідає історії наших підопічних з притулку. Їхній будинок розлетівся на мільйони частинок. І в цьому притулку зібралися скалки — історії життів, душ і сердець. Тепер вони створюють теплий простір разом.

  • Робимо голоси дітей чутними — для цього у фонді діє Дитяча консультативна рада, або, як вона себе називає, — Войсики. Ми хочемо чути, що говорять діти, й долучаємо їх до обговорення важливих питань щодо їхнього життя. Наприклад, ми консультувалися з радою щодо подарунків для дітей до Дня Святого Миколая й контенту в соцмережах. Ми переконані, що голоси дітей у публічному просторі мають звучати гучніше, тому заохочуємо їх висловлювати свою думку назагал. Наприклад, учасники консультаційної ради представляли фонд на Міжнародному форумі з прав дитини, що створений Європейською комісією.

Щоб підсилити голоси маленьких українців, ми також знімаємо відео, записуємо їхні історії і навіть цитати про те, як мужньо вони протистоять обставинам, як допомагають іншим, до чого прагнуть та чим їм можна допомогти. І хоча їхні історії не завжди радісні, адже діти зростають поряд з війною, ці діти дуже сильні й уперто протистоять обставинам. Вони постраждали через війну, але не опускають руки. А фонд завдяки підтримці небайдужих допомагає цим дітям ставати на ноги. Для нас вони — переможці, і кожна успішна історія дає нам ресурс та мотивацію працювати щодня.

  • Поєднуємо наші зусилля — наша сила в єдності й досягненні однієї мети — зробити життя дітей щасливим і радісним. Ми радо співпрацюємо з громадськими й благодійними організаціями в Україні та за кордоном. Є членами міжнародної мережі організацій та окремих людей Eurochild, яка захищає й підтримує права дітей по всій Європі. Також «Голоси дітей» доєдналися до ГС «Українська мережа за права дитини». Членами цієї спілки є понад 20 потужних організацій, що серйозно впливають на державну політику у сфері забезпечення прав дитини в Україні. Також беремо участь та обмінюємося досвідом роботи в Кластері глобального захисту — мережі недержавних організацій, міжнародних організацій та установ ООН, які займаються, зокрема, захистом дітей в умовах гуманітарних криз.

Читати по темі

Робота для дитячих усмішок: моя перша поїздка в осередок у місті Дніпро

Робота для дитячих усмішок: моя перша поїздка в осередок у місті Дніпро

Одна з мам сказала: «Моя дитина давно не була такою щасливою. Усміхається»

Усі публікації блогу
Психосоціальна підтримка
Діти горюють через загиблих тварин на Херсонщині: як допомогти їм це пережити

Діти горюють через загиблих тварин на Херсонщині: як допомогти їм це пережити

Психологині фонду «Голоси дітей» Поліна Старцева та Оксана Писарева пояснюють, як діти сприймають загибель своїх і чужих тварин, а також що казати й робити батькам, щоб прожити це горе легше

Усі публікації блогу